sobota, 10 maja 2014

#1597 - Trans-Atlantyk 252

Ostatni numer "Usagiego Yojimbo" ukazał się lutym zeszłego roku. Stana Sakai z powodów rodzinnych nie miał odpowiednio dużo czasu, aby zająć się swoim bohaterem, ale wreszcie pojawiła się zapowiedz powrotu długouchego samuraja. W sierpniu ma ukazać się pierwszy numer mini-serii "Usagi Yojimbo: Senso". Zamknięta w sześciu zeszytach historia ma odwoływać się do "Wojny Światów" H. G. Wellsa. Fabuła koncentrować się będzie na niewielkiej grupie ekspedycyjnej Marsjan, którzy w 1628 roku, na dwa wieku przed planowaną inwazją, trafiają do feudalnej Japonii. Ich wizyta zbiegnie się w czasie z machinacjami pana Hikiji, którego próby obalenia szogunatu doprowadzają do kolejnej wojny domowej. Po drugiej strony barykady staje oczywiście klan Geishu z panem Noriyukim i samym Usagim. I właśnie podczas jednej z potyczek na polu bitwy rozbijają się marsjańskie statki...Chyba żaden z fanów serii nie spodziewał się takiej wolty! Sakai zapewnia swoich czytelników, że ten zaskakujący zwrot akcji nie tylko będzie kanoniczny, ale również będzie pasował do historii snutej na łamach komiksu od trzydziestu lat. Ja natomiast jestem ciekaw czego objawem jest publikowanie "Senso" nie na łamach głównego tytułu, tylko jako serii limitowanej. Ale to jeszcze nie wszystkie wieści ze świata Usagiego - także w sierpniu ukaże się pierwszy tom "The Usagi Yojimbo Saga", który ma być czymś w rodzaju omnibusa. W tej grubszej edycji zebrane zostaną zeszyty #1-16 (z drugiej serii) oraz #1-6 (z trzeciej). Album ma ukazać się zarówno w wersji miękko-, jak i twardookładkowej. Mam nadzieję, że swoją jakością nie będzie odstawał od znakomitego wydania pierwszego woluminu przygotowanego przez Fantagraphics.

It's official! NBC i The CW potwierdziły, że już wkrótce w ich ramówkach zagoszczą seriale oparte na komiksowych markach DC i Vertigo. Na antenie tej pierwszej będzie można oglądać "Constantine`a", natomiast pierwsze sezony "iZombie" i "The Flash" zagoszczą w ofercie stacji, która podpisała właśnie kontrakt na trzecią serię "Arrowa". Stawkę uzupełnia "Gotham", które znajduje się w fazie produkcji i będzie emitowane przez Foxa. Podobno Geoff Johns, DC Chief Creative Officer, odegrał główną rolę w "sprzedaniu" telewizji tych marek. "The Flash" będzie spin-offem "Arrowa", który rozgrywał się będzie w tym samym, telewizyjnym uniwersum. W rolach głównych zobaczymy Granta Gustina (Barry Allen), Jesse L. Martina, Ricka Cosnetta, Danielle Panabaker, Candice Patton, Carlosa Valdesa, Toma Cavanaugha, Johna Wesley`a Shippa, Michelle Harrison, Patricka Sabongui. Producenckimi obowiązkami podzielą się Greg Berlanti i Andrew Kreisberg, skryptami zajmą się wspomniani panowie oraz Johns, a reżyserią - David Nutter i Sarah Schechter. W "Constantine" zobaczymy Matta Ryana i Lucy Griffiths między innymi, a nadzór nad produkcją sprawować ma Daniel Cerone i sam David Goyer. Kuluarowa plotka głosi, że NBC nie do końca było przekonane do tego projektu, ale Warnerowi tak bardzo zależało na jego realizacji, że poświęcili dla niego dramat "Revolution". Jeśli idzie o "iZombie" - wśród odtwórców głównych ról wymieniane są takie nazwiska, jak Rose McIver, Malcolm Goodwin, Alexandra Krosney, David Anders, Robert Buckley, Nora Dunn, Ruhul Kohli, a w ekipie realizacyjnej znajdą się Rob Thomas, Diane Ruggiero, Danielle Stokdyk i Dan Etheridge.

A co u konkurencji? Telewizja ABC przedłużyła żywot "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D." o kolejny sezon i da szansę nowemu serialowi ze znaną z pierwszego "Kapitana Ameryki" Peggy Carter w roli głównej. Plotki o "Marvel's Agent Carter" pojawiły się już we wrześniu zeszłego roku, a sama Hayley Atwell pojawiła się w marvelowskim one-shocie dołączonym do domowego wydania "Iron-Mana 3". Akcja serialu ma być osadzona w 1946 roku. Po zakończeniu wojny agentka Carter służy w SSR i musi godzić pracę biurową z wykonywaniem tajnych zadań dla Howard Starka. Oprócz tego zobaczymy, jak radzi sobie po stracie mężczyzny, którego miała pokochać i jak żyje się jej w Ameryce lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Producentami najnowszego serialu Marvela będą Michele Fazekas, Tara Butters oraz Christopher Markus z Stephenem McFeely`m (znani z pracy nad pierwszym "Kapitanem") i Jeph Loeb. "Marvel's Agent Carter" ma wypełnić lukę w emisji drugiego sezonu "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D." i na telewizyjnych ekranach pojawi się na przełomie 2014 i 2015.

Ed Brubaker podejmie się napisania skryptu do remake`u "Maniakalnego gliny". Film Williama Lustiga z 1988 roku z Tomem Atkinsem i Bruce`m Campbellem w rolach głównych opowiada historię seryjnego mordercy, który terroryzuje ulice Nowego Jorku w przebraniu policjanta. Choć został zjedzony przez krytyków, to dziś cieszy się podobno mianem obrazu kultowego. Scenarzysta "Criminal", "Incognito" i "Fatale" pracował będzie nad nową wersją "Maniac Cop" z samym Nicolasem Winding Refnem oraz reżyserem oryginału, którzy zajmą się produkcją. Natomiast nazwisko reżysera ma zostać ogłoszone na festiwalu w Cannes.

Z okazji swoich 75 urodzin Marvel szykuje jubileuszowego omnibusa z najlepszymi komiksami w historii wydawnictwa.  A w wyborze tych pozycji mamy pomóc my, czytelnicy. "Marvel 75th Anniversary Omnibus" to 1200 stron do zagospodarowania przez fanów komiksów rodem z Domu Pomysłów. Zgłaszania swoich faworytów jest banalnie proste - wystarczy wysłać maila ze swoimi propozycjami pod adres marvel75@marvel.com. Można zaproponować jedną pozycję albo 75. Fajna sprawa. Nie wiem jak Wy, ale ja zaczynam spamowanie tej skrzynki "Daredevilami" wszelakiej maści.

Brak komentarzy: