niedziela, 16 lutego 2014

#1533 - Ludzie rysują Blera S03E05 - Kasia Babis

W najnowszym odcinku Kasia Babis - znakomita autorka młodego pokolenia! Choć nasza dzisiejsza bohaterka zaistniała na polskim poletku stosunkowo niedawno, już zdążyła w mocny sposób zaznaczyć swoją obecność i wybić się ponad przeciętność. 
Po krótkich występach w "Rysopisie Warsztatowym" i "Domu Żałoby" #7, została ogłoszona autorką pełnometrażowej serii komiksowej o niejakiej Tequili do scenariusza Łukasza Śmigla. Warto tu zaznaczyć, że projekt wystartował dzięki oszałamiającemu sukcesowi w polskim kickstarterze Polakpotrafi.pl, za pośrednictwem którego udało się zebrać 19 554 pln! ( czyli ponad 3 tysiale więcej niż było trzeba, żeby przedsięwzięcie się powiodło). Duży udział w sukcesie miały grafiki Kasi, które zapowiadały mięsistą, postapokaliptyczną historię, z dużą ilością akcji i erotyki.

Prace były świetne i przekonały do siebie wielu, w związku z czym w niedługim czasie, na początku bieżącego roku odbyła się premiera komiksu "Tequilla: Władca marionetek"! Wygląda, że Kasia za szybko się ze swoją bohaterką nie rozstanie, gdyż w zapowiedzi jest już kolejny tom Szalony świat, mający ukazać się jeszcze w tym roku! Nam Tequilla się podobała a przede wszystkim podobają nam się grafiki Kasi, więc trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu!

Ulubione techniki i style:

Katarzyna w swoich pracach łączy tradycję z nowoczesnością, rysunek na papierze, z komputerową obróbką i digitalpaintem. Dobrze odnajduje się w komercyjnej kresce, z drugiej strony te prace są na tyle charakterystyczne, że nie da się przypisać ich komuś innemu. Postacie są przerysowane a kobiety z lekka zahaczają o mangowa estetykę. Jako miłośniczka kotów często umieszcza je na swoich obrazkach, zwłaszcza w Tequilli trudno fakt ten przeoczyć

Gdzie podziwiać? Na przykład tu, ale też tutaj i jeszcze tu. A my tymczasem zapraszamy do podziwiania pracy Kasi, na której Blerowi towarzyszy jego stara (niedobra) znajoma.

Brak komentarzy: