niedziela, 17 listopada 2013

#1423 - Komix-Express 209

Mucha Comics jeszcze postara się (jak poprawiły mnie pewne źródła) w tym roku wydać kontynuację Kopacza Zadkowego. W kolejnym tomie "Kick-Assa" ma znaleźć się nie tylko druga mini-seria (w sumie siedem zeszytów) z 2010 roku, ale również spin-off "Hit-Girl" (pięć numerów), którego akcja rozgrywa się pomiędzy pierwszą, a drugą częścią. Całość została napisana przez Marka Millara, a oprawą graficzną zajął się John Romita Jr. Pierwotnie obie pozycje ukazały się w marvelowskim imprincie Icon. Nasze wydanie ma liczyć sobie 288 stron i kosztować 99 złotych. Fajnie, że polski czytelnik tak szybko po premierze oryginalnej historii dostanie jej sequel, ale już na trzecią część przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Millar chce napisać jeszcze dwie mini-serie - jedną poświęconą Dave`owi Lizewskiemu, a druga Mindy McCready. Trzeci akt "Kick-Assa" i drugi "Hit Girl" nie tylko zamknie całą historię, ale ma skończyć się śmiercią jednego z głównych bohaterów. Cieszy również decyzja duńsko-polskiego edytora, żeby pakować swoje komiksy w folie ochronne. Czytelnicy mocno narzekali na to, że ich kupione za ciężką kasę "Długie Halloween" ma porysowaną okładkę. W przypadku "Kick-Ass 2" takich problemów już raczej nie będzie.


Jeszcze w listopadzie ma ukazać się nowy album z przygodami "Tajfuna". Album zatytułowany "Nowe reguły gry" narysował oczywiście Tadeusz Raczkiewicz, a scenariusz przygotował Łukasz Chmielewski, autor "Dogmatu" i "Psychopoland". Komiks ukaże się nakładem wydawnictwa Ongrys, a całość zamknie się na 48 stronach. Cena? 35 złotych. Opis?

Istnienie Federacji Planet stanęło pod znakiem zapytania - mieszkańcy jednej z nich o nazwie Hava'na'cooba zażądali autonomii. Po próbie ingerencji zbrojnej Prezydent Federacji zdecydował się ustąpić. I to była jedna z jego ostatnich decyzji. Czy rzeczywiście zginął z rąk rebeliantów? Jaki związek z tym wszystkim mają surowce naturalne i to, że Hava'na'cooba jest głównym producentem nowego popularnego narkotyku? Kto chce kontrolować agencję Nino? Tego wszystkiego będzie musiał dowiedzieć się Tajfun - nie tylko po to, aby przeżyć. Tym razem gra idzie o znacznie wyższą stawkę. Pora na zupełnie nowe reguły. Pierwsza odsłona nowej historii o Tajfunie, która wstrząśnie klasycznym status quo.

Ale to jeszcze nie wszystko! Wydawnictwo przygotuje również specjalną, limitowaną edycję "Nowych reguł gry". W zestawie znajdą się:

- specjalna wersja albumu w twardej okładce, zawierająca dodatkowo 7 stron z wstępnymi szkicami plansz oraz 2 strony z planszami w pierwotnej wersji, które (z różnych powodów) zostały później zmienione;
- zwykła wersja albumu, w miękkiej okładce;
- oryginał jednego z kadrów komiksu lub też oryginał jednej planszy komiksu;
- plakat (format A3) z ilustracją z okładki;
- oryginalny wstępny szkic planszy, rysowany ołówkiem (tylko do pierwszych 14 egzemplarzy).

Cena albumu wynosi 149 zł (za album z kadrem) lub 550 zł (za album z planszą). O przydziale numerów decyduje kolejność zamówień, przy czym zamówienia na album z planszą mają pierwszeństwo. Zamówienia można wysyłać na adres Ongrysa.

Egzemplarz numer 1 wraz z oryginałem okładki można było wylicytować na aukcji. Cały dochód ze sprzedaży limitowanej wersji albumu zostanie przekazany rysownikowi. 

Zapowiedzi, premiery, nowości - bracia Minkiewicze pochwalili się, że na początku grudnia ukaże się nowy, 19. zeszyt "Wilq`a". I to wszystko, co na ten temat wiadomo, bo nie znamy nawet jego tytułu. Pod koniec listopada do sprzedaży trafi trzeci tom serii "Wilcze tropy" do scenariusza Sławomira Zajączkowskiego z rysunkami Krzysztofa Wyrzykowskiego. Tytuł ("Młot") wskazuje, że jego bohaterem będzie Władysław Łukasiuk. Taurus Media natomiast startuje z kolejną, frankofońską serią. Rzecz nazywać się będzie "Urban", jej pierwszy tom zatytułowany będzie "Reguły gry", a jego autorami są Luc Brunschwig (scenariusz) i Roberto Ricci (rysunki).

Jakiś czas temu w sieci zadebiutował kolejny polski superbohater, o którym w swoim czasie nie zdążyłem napisać, więc przyszła pora, aby nadrobić to karygodne niedopatrzenie. Na razie fabuła "Polskiego ducha" rozkręca się dość powoli, a autorzy nie spieszą się ze zdobywaniem serc swoich czytelników scenami dynamicznej akcji, serwując nam kolejne przypadki sympatycznego niezguły, Karola. Co ciekawe, wciąż nie wiadomo kto jest autorem rysunków w "PD"! Na stronie projektu (wpadajcie też na FB) ujawnili się na razie Piotr Gaszczyński (debiutujący scenarzysta, który jest współautorem skryptów) oraz dwaj koloryści - Arkadiusz Hinc i Łukasz Molenda. Macie jakieś typy kto może stać za oprawą graficzną? Dla ułatwienia - ekskluzywna grafika specjalnie dla Kolorowych:


Obowiązkowy news filmowy - oficjalnie potwierdzono, że role Quicksilvera i Scarlet Witch w "Avengers: Age of Ultron" zostały obsadzone. W rolę kształtującej rzeczywistość mutantki wcieli się Elizabeth Olsen, która jest młodszą siostrą Mary-Kate i Ashley Olsen, a towarzyszyć jej będzie znany z "Kick-Assa" Aaron Taylor-Johnson. Aktorzy spotkali się ostatnio na planie nowej "Godzilli", gdzie zagrali nie rodzeństwo, ale małżeństwo i Olsen bardzo pochlebnie wypowiadała się o pracy swojego przyszłego "brata". Czekamy na pierwsze przecieki dotyczące kostiumu Wandy Maximoff. Zdjęcia do nowych "Mścicieli"  rozpoczną się w marcu 2014 roku, prawdopodobnie w Londynie.

Obowiązkowy trailer filmowy wieńczący Komix-Express - w sieci zadebiutował pierwszy trailer filmu "Noe: Wybrany przez Boga". Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że film będzie miał niewiele wspólnego ze swoim pierwowzorem, co może być o tyle zaskakujące, że autorem obu jest ta sama osoba - Darren Aronofsky. Podobno po pokazach testowych pojawiły się pewne kontrowersje na tle religijnym. Wytwórnia miała naciskać na Aronofskiego, żeby wprowadził zmiany, ale podobno reżyser mocno trzyma się swojej wersji. Światowa premiera zaplanowana jest na 28 marca 2014, a na ekranie zobaczymy między innymi Russela Crowe`a, Anthony`ego Hopkinsa, Jennifer Connelly i Emmę Watson.

1 komentarz:

master_bruce pisze...

"Nowe: Wybrany przez Boga" -> "Noe: Wybrany przez Boga"