czwartek, 30 maja 2013

#1303 - Komix-Express na Dzień Dziecka (187)

Autorem specjalnego wydania Komix-Expressu jest Maciej Gierszewski. Giera zadał sobie sporo trudu, aby wyłowić z sieci i zebrać w jednym miejscu zestaw komiksowych atrakcji dla najmłodszych fanów kolorowych zeszytów i dla ich rodziców. Sprawdźcie co ciekawego dzieje się w Waszym mieście!

Najmłodsi fani komiksu mogą się wybrać do galerii „Cheap East” w Centrum Kultury Zamek (ul. Św. Marcin 80/82, Poznań), gdzie o 11.00 rozpocznie się wernisaż wystawy komiksów, na której zostaną zaprezentowane komiksy dziecięce z ponad sześcioletniej działalności warsztatowej poznańskiego projektu Centrala – Mądre komiksy. A po nim o 11.20 warsztaty komiksowe, podczas których dzieci poznają tajniki tworzenia opowieści obrazkowych. Zaplanowane akcje to: wyobrażanie, konstruowanie, rysowanie, wycinanie. Prowadzenie: Maja Demska.#1 Klub Kosmos Kosmos (ul. Koszykowa 55, Warszawa) zaprasza w godz. 12.00-16.00 na Dzień Dziecka, czyli Strzel Focha z Bachorem. Najmłodsi wezmą udział w kosmicznych warsztatach, a od 15.00 trochę starsi – w warsztatach komiksowych.

Co by było, gdybyście mieli stworzyć własną mleczną drogę, ułożyć planety według własnego pomysłu, pomalować kosmos jak wam się tylko chce? A co by było, gdybyście mogli ułożyć słońce ze strzępków gazety, gwiazdy z nakrętek. A gdyby tak odcisnąć własną dłoń na księżycu? Wszystko to stanie się możliwe na kosmicznych warsztatach z okazji Dnia Dziecka. Z zebranych materiałów, również recyklingu – do którego przynoszenia… zachęcamy wszystkich rodziców – stworzymy wielki kosmos, opowiemy sobie o tym jak o taki kosmos zadbać, posłuchamy kosmicznych dźwięków i opowiemy sobie kilka kosmicznych historyjek. Te warsztaty poprowadzą BACHOROWE MAMY.

Od 15.00 zapraszamy zaś nieco starsze dzieci na super warsztaty komiksowe, na których Szaweł Płóciennik, autor albumów takich jak "Moja terapia" czy "Sprane dżinsy i sztama" nauczy jak opowiadać historie za pomocą obrazków i na czym w zasadzie polega praca komiksiarza. Mamy również niespodziankę autor zaprezentuję fragmenty swojego nowego jeszcze nie publikowanego komiksu "Naleśniki z jagodami".

#2 Dzień Dziecka, czyli raz, dwa, trzy Łauma patrzy w Teatr Studio (Plac Defilad 1, Warszawa), start o godzinie 11.30.

W planach: bazgranie po ścianie, podchody i zawody, warsztaty muzyczne, zabawy i konkursy (do wygrania m.in. wejściówki na spektakl dla dzieci "Łauma. Komiks na żywo").

#3 Weekend premier w Badecie – "Opowieści z najdalszych przedmieść" (ul. Lentza 35a, Warszawa). Uwaga! Wydarzenie ma miejsce 30 maja, w czwartek o godz. 17.00

Badet kluboksięgarnia dziecięca zaprasza na spotkanie z niezwykłą prozą Shauna Tana i warsztaty plastyczne inspirowane książką Opowieści z najdalszych przedmieść. Wspólnie z dziećmi stworzymy miniaturowy ogród z przedmiotów znalezionych, a po zajęciach wydawnictwo Kultura Gniewu zaprosi nas na nagrodzony film "The Lost Thing".


#4 Łauma. Bajka zbyt straszna dla dorosłych. Komiks na żywo w Teatr Studio (Plac Defilad 1, Warszawa). Uwaga! Wydarzenie ma miejsce 2 czerwca o godzinie 16.00.


Komiks na żywo w teatrze - trójka aktorów, kostiumy prawie zlewające się z tłem, scenografia niemal nieobecna. Rzutnik i kadry z komiksu. Obrazy „dziejące się” na oczach widzów. Aktorzy stający się częścią świata kreskówek. Rysunkowe postaci z komiksu „wychodzące do nas” na scenę.

Rodzice Dorotki decydują się porzucić zgiełk wielkiego miasta i wracają na rodzinną Suwalszczyznę. Tam dziewczynka odkrywa tajemniczy, zapomniany świat bałtyjskich wierzeń, bogów i leśnych stworów. Ale też jest to bajka na wskroś nowoczesna, mówiąca o problemach współczesnego człowieka. To połączenie dziecięcej perspektywy opowiadania i „dorosłej” narracji budującej napięcie i pchającej akcję do przodu w zawrotnym tempie. Kim jest tytułowa Łauma i dlaczego budzi strach w najodważniejszych? Przyjdź i przekonaj się sam!

#5 Dzień Dziecka w Tekturze.

Już po raz drugi Tektura (Wieniawska 15a, Lublin) organizuje Dzień Dziecka. Zabawa trwa od 12.00 do 15.00. W tym roku skupimy się na propagowaniu zdrowego i bezpiecznego trybu życia.


Podczas Dnia Dziecka w sobotę Dominik Szcześniak, scenarzysta komiksu "Tim i Miki: W Krainie Psikusów" opowie o tym, skąd bierze się pomysły na komiksy dla dzieci, ile osób trzeba, aby taki komiks zrobić i jak taki komiks powstaje. Dla przybyłych dzieci przewidziane są niespodzianki – komiks "Tim i Miki: W Krainie Psikusów", który dotrze do Tektury dzięki uprzejmości wydawnictwa timof i cisi wspólnicy oraz strony Sklep.gildia.pl.

#6 Tytus na Dzień Dziecka.

Uwaga! Wydarzenie będzie miało miejsce 31 maja od godziny 11.00 (w: Sala Widowiskowa i Galeria GOK, ul. Nadbrzeżna 20,  Ustronie Morskie ).

W programie: pokaz filmu "Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń", rozwiązanie konkursu plastycznego z nagrodami, warsztaty komiksowe, wystawa komiksu.

Brak komentarzy: