poniedziałek, 17 grudnia 2012

#1199 - Bler: charakterystyka postaci

Bler

Prawdziwe nazwisko: P. Blerowski (?)
Zawód: Były sprzedawca książek, obecnie poskramiacz przestępców i naprawiacz świata
Tożsamość: Nieznana
Poprzednie pseudonimy: Nieznane
Miejsce urodzenia: Polska, miasto – nieznane
Baza operacyjna: Stara, podniszczona rezydencja zbudowana nad podziemnym kompleksem laboratoriów nieopodal Krakowa.
Pierwszy raz pojawił się w: "Arena Komiks" nr 7/2002


Historia:

O osobie, która stała się Blerem wiemy, że zajmowała się obwoźną sprzedażą książek. Przemierzała w ten sposób kraj wszerz i wzdłuż. Najprawdopodobniej jego „baza” znajdowała się w Krakowie, gdyż właśnie w trakcie powrotu z jednej z wypraw handlowych, tuż przed celem, doszło do tragicznego wypadku, po którym bohater obudził się w podziemnym laboratorium, wyposażony w pewien zasób nadludzkich cech i mocy.

Osoby, które uratowały sprzedawcę - Lidia i jej tajemniczy pomocnik (jak dowiadujemy się później miał na imię Adam) przedstawiły mu się jako organizacja zmierzająca do naprawy świata. Twierdzili, że sprzedawanie książek było zaledwie kamuflażem, a supermoce towarzyszą naszemu bohaterowi od zawsze. Tam też przyjął imię, pod którym jest znany do dziś. Po trudnym okresie rekonwalescencji Bler przystąpił do naprawiania świata. Początkowo trudnił się superheroizmem w swojej bliskiej okolicy, czyli przede wszystkim Krakowie. Z czasem okazało się, że filantropia nie jest jedynym celem promotorów Blera, a sama misja naprawiania rzeczywistości przerasta nawet nadczłowieka.

Istnieją dwie możliwe wersje genezy Blera. Według pierwszej z nich jego moce są wynikiem ingerencji pewnej pradawnej, kosmicznej istoty. W drugiej wersji, zarówno Bler jak i Lidia oraz Adam są cudem ocalałymi ofiarami tajnych eksperymentów rządowych. W chwili obecnej obie wersje wydarzeń funkcjonują równoprawnie, choć prawdopodobieństwo przechyla się na rzecz tej drugiej.

Jest jeszcze trzecia ewentualność, w myśl której cały czas spędzony po wypadku Bler spędził w śpiączce, a w wyniku powikłań psychicznych, głównie omamów, w których przezywa swoje superbohaterskie przygody, stał się pacjentem szpitala psychiatrycznego. Jest to jednak wersja alternatywna do dwóch poprzednich i poza miejscem, w jakim znajduje się pod koniec swoich przygód, Bler nie ma żadnego potwierdzenia.

Wzrost: 184 cm
Waga: 89 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Czarne
Kondycja: siła normalnego człowieka jego wzrostu, budowy i wieku.

Zdolności: kuloodporność, umiejętność szybkiej regeneracji organizmu, rentgenowski wzrok oraz możliwość przyspieszania działania organizmu (postrzegana przez niego często jako „spowalnianie czasu”). W swoim arsenale posiada także środki, których opary mogą powodować halucynacje oraz leki przyspieszające gojenie ran.

Broń: Bler stroni od broni białej czy palnej. W walce przewagę zapewnia mu superszybkość, przez co świetnie sobie radzi gołymi rękami.

Transport: Na miejsce akcji Bler jest dowożony zadbanym Mercedesem Benz 250 SE koloru ciemnej wiśni.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Fajna sprawa:) Przydałyby się analogiczne opisy innych postaci z "Blera". Pewnego dnia mogą się przydać jako dodatki np. do wydania zbiorczego.

American Golden 80s pisze...

a o "konkurencji" tez takie cos planujesz? Tzn profile Bialego Orla, Kaydana itd?