środa, 11 lipca 2012

#1076 - Było MPK, będzie - PKS!

Za pozwoleniem i z błogosławieństwem Konrada Hildebranda przejmujemy z nieodżałowanego Motywu Drogi cykl "Miejsce pracy komiksiarza". Trzymając się państwowo-transportowej poetyki na Kolorowych MPK zostanie przemianowane na PKS - Polskie komiksowe studia, ale idea cyklu pozostanie dokładnie taka sama. 

Jednym słowem - chcemy pokazać jak wygląda warsztat polskiego komiksiarza od, przysłowiowej, kuchni. Zaprezentować miejsca, w których wykuwane są niecierpliwie oczekiwanie albumy i zeszyty, w których rodzą rodzime produkcje. Kilka pierwszych PKS`ów już widziałem i mogę powiedzieć tylko jedno - spodziewajcie się niespodziewanego. Każdy twórca, którego zaprośilismy do naszej zabawy podszedł do wyjściowego pomysłu po swojemu. Przy tej okazji apelują do wszystkich komiksowych twórców w naszym kraju - jeśli chcesz pochwalić się na naszych łamach swoim studiem to zapraszamy!

Źródło
 Prezentację poszczególnych twórców zaczynamy od przyszłego tygodnia. A tymczasem zachęcamy do obejrzenia pierwszych jedenastu odsłon MPK, które można zobaczyć na MD. Enjoy!

MPK #01: Karol Kalinowski
MPK #02: Łukasz Ryłko
MPK #03: Maciej Pałka
MPK #04: Marcin Podolec
MPK #05: Tomasz Grządziela
MPK #06-07: Olga Wróbel i Daniel Chmielewski
MPK #08: Piotrek Nowacki
MPK #09: Wanda Onyszkiewicz
MPK #10: Maciej Łazowski
MPK #11: Grzegorz Rosiński

4 komentarze:

Rob pisze...

Bardzo fajnie, że kontynuujecie ten cykl.

Dałoby się przejąc też Kibicowanie od Ziniola?

Natalia SStefania Borucka pisze...

Co to za przysłowie o kuchni, bo nie znam?

Rob pisze...

Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.

Anonimowy pisze...

Gdzie kucharek sześć tam cycków dwanaście.