poniedziałek, 11 czerwca 2012

#1054 - Trans-Atlantyk 192

Dokładnie w rok po relaunchu DCU i powstaniu Nowej 52 Dan DiDio zapowiedział premierę czterech, nowych tytułów. Oprócz tego, że wrzesień będzie miesiącem zero, w którym wszystkie serie cofną się w czasie i przedstawią nieznane fakty z życia swoich bohaterów, na rynku zadebiutują nowe tytuły, które zwiększą ofertę DC Comics do 56 tytułów. Chwilowo, bo jak potwierdził Dan DidDo miesiąc później kolejny kwartet tytuł, które sprzedają się poniżej oczekiwań (i/lub opłacalności) zostanie skasowany. Wśród nich znajdją się "Justice League International", "Captain Atom", "Resurrection Man" i "Voodoo". Tu żadnego zaskoczenie być nie może, ale przyznam, że wybór tytułów do kolejnej fali mnie mocno zaskoczył. Właściwie są tam same niespodziewane pozycje. W nowym DCU pojawi się kolejny tytuł z wildstormowym rodowodem, czyli "Team Seven" pisany przez Justina Jordana, kojarzonego z przebojowym "The Strange Talent of Luther Strode" od Image Comics, z rysunkami Jesusa Merino. Seria ma być związana z początkami DCnU, a w skład tytułowego zespołu ma tworzyć wybuchowa mieszanka - Dinah Lance, Amanda Waller, Steve Trevor, John Lynch, Alex Fairchild, Cole Cash i Slade Wilson. W "The Phantom Stranger" poznamy dalsze losy tytułowej postaci, która pojawiła się na kartach "Justice League", a przez swoje związki z tajemniczą Pandorą ma odegrać kluczową rolę w powoli zbliżającym się evencie, zatytułowanym "The Trinity War". Dan DiDio pisze, Brent Anderson dba o oprawę graficzną. "Talon" natomiast będzie spin-offem "The Night of Owls". James Tynion IV i Gullem March opowiedzą historię Calvina Rose`a będzie próbował wieść normalne życie i zerwać swoje związki z Court of Owls. Wreszcie, największym zaskoczeniem jest debiut... antologii fantasy. Na łamach "Sword of Sorcery" Christy Marx (skrypt) i Aaron Lopresti (rysunki) opiszą przygody Amethyst, księżniczki Gemworldu, a Tony Bedard i Jesus Saiz wezmą na warsztat mitycznego Beowulfa.

Jim Lee zostawia Ligę Sprawiedliwości. Rysownik, jeden z architektów Nowej 52 i członek zarządu DC Comics zapowiadał, że wraz z Geoffem Johnsem przez dwa lata będzie procwał nad flagowym tytułem relaunchu, ale opuszcza pokład po narysowaniu siedmiu (na razie) zeszytów. Nikt nie jest zdziwiony takim obrotem spraw, bo znając problemy Lee z dotrzymywaniem terminów, wcześniej czy później musiał odpuścić. Bez zmian pozostanie stanowisko scenarzysty "Justice League", które wciąż będzie piastował Geoff Johns, natomiast DC zapowiedział juz, że schedę rysownika obejmie artysta z "górnej półki", który do tej pory bardziej kojarzony był z Marvelem. Ma związać się z serią na dłużej, nawet na dwa lub nawet trzy lata.

Od jakiegoś czasu krążą plotki o skasowaniu serialu "Avengers: Earth’s Mightiest Heroes". Animacja emitowana na Disney XD miałaby zostać zastąpiona przez nową produkcję zatytułowaną "Avengers Assemble". Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie - przed końcem trwającego jeszcze drugiego sezonu Chris Yost i reszta scenarzystów naprędce domyka rozpoczęte wątki, a po animacji widać, że decydenci tną budżet okrutnie. Gwoli prawdy druga seria jest znacznie słabsza od pierwszej. Bardzo żałuję, że zupełnie niewykorzystanego potencjału drzemiącego w niektórych historiach. "Avengers Assemble" mają wystartować w 2013 roku, a jego realizacją ma zająć się departament Marvel Animation w koprodukcji z Film Roman. Jego podstawą mają być filmowi "Marvel`s Avengers", w przeciwieństwie do "A: EMH", który pełnymi garściami czerpał z klasyki Mścicieli. Prawdopodobnie zapowiedz nowej animacji pojawi się podczas konwentu w San Diego.

Po tym, jak Kyle powiedział Northstarowi "tak" na wierzch wypłynęły informacje, jakoby Marvel swój homoseksualny ślub planował znacznie wcześniej. Dale Eaglesham, wraz ze scenarzystami Gregiem Pakiem i Fredem Van Lente, pracowali nad tym pomysłem na łamach serii "Alpha Flight". Nie udało im się go zrealizować, bo tytuł został skasowany po ośmiu numerach, choć podczas FanExpo Canada ogłoszono, że z mini-serii komiks awansuje na on-goinga. Może i do tego by doszło, gdyby pozwolono twórcom na zrealizowanie tego pomysłu - gejowski ślub z pewnością podbił by sprzedaż, wzbudził zainteresowanie mediów i przedłużył żywot "AF". A tak przynajmniej spekulował rysownik serii. Po szybkiej interwencji Marvela Eaglesham jeszcze szybciej zrewidował swoje słowa. Okazało się, że nic takiego nie planowano, a ślub Northstara z Kyle`m od samego początku miał wydarzyć się na łamach jakiegoś x-komiksu.

Kolejnym klasykiem, który zostanie wydany w prawdziwie ekskluzywnym standardzie Artist`s Edition będzie "Tarzan" w wersji Joe`go Kuberta, jednego z najwybitniejszych żyjących artystów komiksowych Ameryki. Uchodząca za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszych z komiksowych adaptacji przygód bohatera Edgara Rice Burroughsa ukaże się, jak zwykle, nakładem IDW Publishing we wrześniu. W liczącym sobie ponad 150 stron albumie znajdzie się komplet sześciu przygód władcy małp, które powstały podczas współpracy Kuberta z DC Comics. Pierwotnie były wydawane w latach 1972 do 1977, trwale zapisując się w komiksowych annałach amerykańskiej branży obrazkowej. Poprzednia zbiorcza edycja została wydana nakładem Dark Horse Comics w trzech osobnych tomach.

Brak komentarzy: