poniedziałek, 30 kwietnia 2012

#1021 - Trans-Atlantyk 186: C2E2 2012 Special

Na ostatniej prostej w pracy przy Pierwszej Rodzinie Marvela znalazł się Jonathan Hickman. Odliczanie do wielkiego finału "Fantastic Four" zilustruje Ryan Stegman, przenoszący swoje talenty z on-goinga "Scarlet Spider", w którym zastąpi go Khoi Pham. Ich współpraca rozpocznie się w 609. numerze serii w sierpniu i będzie ukoronowaniem trwającej prawie trzy lata przygody Hickmana z Fantastyczną Czwórką. Już dziś jego run uznaje się za najlepszą rzecz, jaka przydarzyła im się od czasów Johna Byrne`a. Wielki finał "FF" i "Fantastic Four" zaplanowano na listopad. Do tego czasu na łamach obu on-goingów będą pojawiały się krótkie, często dwuczęściowe historie domykające wątki, które pojawiały się podczas runu Hickmana. Jeden z architektów Marvela chciał, aby jego dzieło pozostawało bardzo spójne i zakorzenione w mitologii FF. Jeśli przyjrzeć się jego planom to wygląda na to, że mu się to udało. Nie braknie więc wątku Inhumans, na scenie pojawią się Ronan i Crystal, Czwórka odwiedzi Negative Zone i Wakandę, wybierze się do Nu-Worldu, by zmierzyć się z Maestro, a Torch i Spider-Man przeżyją kolejną wspólną przygodę. Innym, bardzo mocnym akcentem runu Hickmana w obu seriach jest wątek rodzinny. Za jego kadencji Franklin odzyskał swoje niemal boskie moce i powrócił ojciec Reeda, Nathaniel. W bardzo ciekawym kierunku rozwinęły się relację Valerie z jej przyszywanym "wujkiem", Doktorem Doomem, więc z niecierpliwością czeka, jak to wszystko się zakończy.

Od dłuższego czasu Marvel przygotowywał świat Ultimate na coś większego. Po przemianowaniu linii na Ultimate Comics sukcesywnie wymieniano twórców, koordynowano ze sobą poszczególne on-goingi, kończone stare wątki, rozpoczynano nowe, formując zupełnie nowe oblicze u-verse. I wreszcie nadszedł czas na "Divided We Fall", czyli powrót Kapitana Ameryki w wielkim stylu. Po tym, jak Steve Rogers został konsekwentnie odstawiony przez Hickaman po śmierci Petera Parkera, nadszedł czas na decyzję, jakiej jeszcze żaden superbohater nie podjął. Przynajmniej, tak reklamowany jest ten crossover. Przepraszam, nie crossover, ale event rozgrywający się na łamach "Ultimate Comics X-Men" Sama Humphriesa i "Ultimate Comics X-Men" Briana Wooda, wpływając również na "Ultimate Comics Spider-Man" Briana M. Bendisa. Cała trójka scenarzystów nie chciała w żaden sposób zdradzić o czym będzie "Divided We Fall". Wood zadeklarował jedynie, że mutanci pod wodzą Kitty Pryde zmienią zupełnie swoje nastawienie do ludzi, którzy ich nienawidzą i na nich polują, a Humphries zapowiedział historię, w której Tony Stark i Thor w stylu "Easy Ridera" będą na motorach poszukiwali prawdy i amerykańskiej wolności.
DC Comics bardzo mocno inwestuje w segment komiksów cyfrowych. Jak mówi Hank Kanalz z pionu digital DC - "webkomiksy DC będą tworzone z myślą o masowym odbiorcy i mają docierać do jak najszerszego grona czytelników. Dlatego są tak mocno zdywersyfikowane - z pewnością każdy wybierze coś dla siebie z naszej oferty". Całkiem niedawno swoją premierę miał 11 sezon "Smallville", ciągle na tapecie jest "Batman Beyond", a oprócz tego pojawiły się trzy nowe projekty "digital first". "Batman: Arkham Unhinged" rozwija wątki znane z "Arkham City" i właściwie tyle można o nim powiedzieć. Startujące w maju "Ame-Comi Girls" to kuriozum jakich mało. Seria oparta jest na linii figurek, a głównymi bohaterkami komiksu będą mangowe wersje Wonder Women, Batgirl, Supergirl, Power Girl i Dueli Dent. Scenariuszem tego cuda zajmą się Jimmy Palmiotti i Justin Gtay, a za oprawę graficzną odpowiadać będzie szereg mniej znanych rysowników (z wyjąwszy Amandy Conner) - Tony Akins, Sanford Greene, Ted Naifeh, Mike Bowden, Santi Casas. Najciekawiej zapowiada się cyfrowy Batman, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec. Pomysł, jak zwykle, genialny w swojej prostocie - bohater z potencjałem, uwolnienie od continuity Nowej 52 i krótkie historie najlepszych twórców w branży. Żadnych crosoverów, żadnych eventów, a zamiast budząca respekt lista - Damon Lindelof, Jeff Lemire, JG Jones, Nicola Scott, Ryan Sook, Ben Templesmith, Steve Niles, Trevor Hairsine, Jeff Parker, Gabriel Hardman, Joshua Hale Fialkov, Phil Hester, Chris Sprouse i wielu, wielu innych.

Swojego trzeciego on-goinga dostanie Gambit. Największy lowelas i czaruś Marvela występował w swojej solowej serii w 1999 roku, kiedy dobił do 25 numerów i w 2005, utrzymując się na rynku przez rok. Scenarzysta projektu, James Asmus tłumaczy, że przyczyną takiego stanu rzeczy było to, że scenarzyści za bardzo skupiali się na poplątanej przeszłości Remy`ego Lebeau. W jego scenariuszu rzeczywiście pojawią się wątki związane z Nowym Orleanem i Bella Donną, ale fabuła będzie na przyszłości, a nie dawnych dziejach. Asmus planuje stworzyć ekscytującą, przygodową opowieść o tym, jak w Cajunie budzi się złodziejska krew i nie może powstrzymać się zrobienia czegoś, co z pewnością nie będzie pochwalane przez jego kolegów z szkoły Wolverine`a. Niestety, podczas roboty coś pójdzie nie tak i bohater będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego postępowania. Oprócz tego seria będzie próbą przywrócenia statusu Gambita, jako najseksowniejszego herosa Domu Pomysłów, jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało. Oprawą graficzną zajmie się Clay Mann.

W 1983 roku Ken F. Levin i Mike Gold założyli w Evanston komiksowe wydawnictwo First Comics. Przez nieco dziś zapomnianą oficynę, przewinęło się wielu znanych artystów, z Mike`m Grellem, Stevenem Grantem czy Jimem Starlinem na czele. Pośród najlepiej znanych tytułów FC znajdziemy takie pozycje, jak "American Flagg" Howarda Chaykina, "Grimjack" Johna Ostrandera i Tima Trumana czy "Nexus" Mike`a Barona i Steve`a Rude`a. Ostatecznie, w wyniku wielu zawirowań, po wielu próbach znalezienia sobie miejsca na rynku, w 1991 roku First Comics przestało istnieć. Po prawie 20 latach, w 2011 roku w San Diego Levin zapowiedział powrót do gry. I teraz, w rodzimym Illinois, First Comics powstaje z popiołów. Pierwszym komiksem, który zostanie wydany pod nowym-starym szyldem będzie reedycja "Warp" Billa Willinghama od "Baśni" - notabene pierwszego komiksu wydanego przez Levina i Golda. Inną reedycją będzie "Zen: Intergalactic Ninja". Pozycja pierwotnie wydana w przez Zen Comics była przeznaczona była do czytania w specjalnych okularach 3D. i tym razem ich również nie zabraknie. Z całkowicie nowych projektów w ofercie First pojawią się "Frickin' Butt-Kickin' Zombie Ants" Matta i Shawna Fillbach, a także kontynuacja ich powieści graficznej "Roadkill" oraz "Necessary Monsters", sensacyjny horror Danieal Merlina Goodbrey`a i Seana Azzopardiego.Wydawnictwo ogłosiło, że ich tytuły nie będą dostępne w sieci Diamonda - First Comics chce samo zadbać o swoją dystrybucję. Biorąc pod uwagę, że próba powrócenia do kiosków na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych walnie przyczyniła się do ich upadku, to odważna decyzja.

Z innych wiadomości dotyczących Domu Pomysłów, warto jeszcze wspomnieć, że "Powers" wciąż mają szansę zawędrować na telewizyjne ekrany. Oprócz tego, Brian M. Bendis i Micheal Avon Oeming, po premierze "Takio 2" restartują swoją flagową serię, jako "Powers FBI". Znakomity rysownik, Jamie McKelvie ("X-Men: Season One", "Phonogram") dołączy do Matta Fractiona na pokładzie "Defenders", zastępując na stanowisku rysownika Terry`ego Dodsona. Niestety, Marvel wciąż nie wie co ma zrobić z "Runaways". Zbliża się dziesiąta rocznica tej znakomitej serii, a wciąż brakuje szeroko zakrojonych planów, nie licząc jakichś gościnnych występów tu i ówdzie. Podobnie rzecz ma się z Jubilee i rejonami kosmicznymi, ale zapowiedz powrotu Thanosa pozostaje w mocy. Axel Alonso nawet nie próbuje ukryć, że homoseksualne małżeństwo, do którego ma dojść w #51 numerze "Astonishing X-Men" to chwyt marketingowy, który ma wydatnie podbić sprzedaż i zwrócić uwagę mainstreamowych mediów na komiks, podejmujący trudną i kontrowersyjną tematykę.

Już wkrótce odbędzie się jedenasta edycja Free Comics Book Day i jak wynika z zamówień Diamonda zamówienia sklepów osiągają rekordowe wyniki. 5 maja do rozdania za darmo będzie ponad 5 milionów zeszytów! Fani komiksu i ci, którzy dopiero co zaczynają przygodę z tym medium będą mieli szansę wejść w posiadanie szorta "Serenity", rozdziału z "Aliens vs. Dinosaurs" Granta Morrisona, prologów do "Ultron War" Bendisa i Hitcha, "New 52 Special Edition" DC Comics Johnsa i Lee czy kontynuacji "Jim Henson's Labyrinth". Tak duże powodzenie FCBD tłumaczone jest z jednej strony dobrą rynkową koniunktura, a z drugiej zbliżająca się premierą "Avengers". Już teraz zapowiedziano, że w tym roku odbędzie się druga, podobna impreza - tym razem darmowymi komiksami będzie można się "obkupić" w Halloween.

Cytat tygodnia wpisujący się w wojnę o "Strażników". Naprawdę dobrzy ludzie pracują przy "Before Watchmen". Ale nie będę wspierał tego projektu w żaden sposób. Po prostu nie mogę. I nic nie poradzę na to, że dla każdego z nich mam trochę mniej szacunku z tego powodu. Czy oni naprawdę nie mają choć trochę przyzwoitości? To słowa Erika Larsena, twórcy "Savage Dragona", jednego z założycieli Image Comics, odnoszące się oczywiście do pomysłu zarobienia przez DC Comics na klasycznym komiksie Alana Moore`a i Dave`a Gibbonsa.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Hi there, Great info. Does anyone like http://www.noticiasysalud.com/?
I know where to get it cheap.
Also see my web page > http://www.noticiasysalud.com/

Anonimowy pisze...

This complete cycle of formalities is him more aggravating.
These kind loans are a reputable short-term loans suggested for a explicit purpose.
They get on enjoy the similar rights and organizations as that linked the good
credit scores holders.
Stop by my website - 24hshorttermloans.co.uk

Anonimowy pisze...

People from section, usually, look at for small business after second
maybe third week together with the month, whenever they find their
purse already drain by this moment in time. This the time you have checkups that why anybody are unable to make sure you go your performance.
Feel free to visit my page - uk payday loans