niedziela, 7 sierpnia 2011

#827 - Trans-Atlantyk 148

Krążyły plotki, że w San Diego pojawią się nowe zestawy klocków Lego z bohaterami znanymi z kart komiksów DC. Okazało się jednak, że umową z duńską firmą podpisał również Marvel. Już w maju 2012 roku pojawią się pierwsze zestawy pod szyldem "Lego Super Heroes". Premierowe kolekcje będą poświęcone Mścicielom znanym z kinowych ekranów, a więc Kapitanowi Ameryce, Hulkowi i Iron-Manowi. Potem oferta ma być poszerzona o postacie znane z "X-Men" (Wolverine, Magneto, Nick Fury i Deadpool mają być pierwszymi minifigami z tej kolekcji) i te związane ze Spider-Manem (zapowiedziano już pojawienie się Doktora Octopusa). Klockowy Batman okazał się na tyle dużym sukcesem, że wkrótce na rynku pojawią się kolejne zestawy z najbardziej popularnymi postaci z DC, z Green Lanternem, Supermanem, Wonder Woman i Lexem Luthorem na czele. W San Diego już były dostępne zestawy z Halem Jordanem, a pod koniec roku pojawią się kolejne. Ciekawe, czy zestawy Domu Pomysłów będą jeszcze droższe od tych, poświęconych "Gwiezdnym Wojnom". Kończąc wstęp do dzisiejszego Trans-Atlantyku - dwa ostatnie punkty, w których piszę o zmianach u Ultimate Spider-Man i Hellboy`a najeżone są spoilerami. Lektura tylko na własną odpowiedzialność! (KO)

Do pierwszego numeru drugiej serii "X-Men" napisanej przez Chrisa Claremonta z rysunkami Jima Lee i tuszem Scotta Williams wciąż należy rekord największej ilości sprzedanych egzemplarzy. Minęło właśnie 20 lat od wydania zeszytu, który na polskim rynku pojawił się, jako "X-Men" 1/95 i z tej okazji Thomas Mason przygotuje specjalną edycję tego komiksu. Nowa wersja z odświeżonymi kolorami i podrasowaną oprawą graficzną ukaże się w październiku. Co ciekawe Mason, znany z podobnych prac przy edycjach omnibusowych czy kolekcji "Marvel Essentials", nie miał dostępu do oryginalnych plansz, które należą do prywatnego kolekcjonera i musiał poradzić sobie jakoś pracując z kopiami. (KO)

Leandro Fernandez nie będzie rysował "Hit-Girl". Jego miejsca ma zająć John Romita Jr., znany z oprawy graficznej do "Kick Ass" i "Kick Ass 2". Mark Millar, scenarzysta zarówno głównej serii, jak i pierwszego z jej spin-offów tłumacząc tę decyzję mówi, że lepiej jest, kiedy autorskimi projektami zajmują się ich autorzy. Cóż, w takim razie czemu na samym początku zatrudniał Fernandeza do tej roboty? Na razie nie wiadomo co stanie się z rysunkami, które powstały do tej pory. Przy okazji Millar ogłosił, że "Kick Ass" ma być trylogią (każdy tom ma liczyć osiem części), a "Hit Girl" będzie składać się z dwóch runów. (KO)

W kwietniu pisałem o inicjatywie fanów, którzy chcieli poznać dalszy ciąg historii marvelowych Transformerów, urwanej nagle w 1991 roku. Wydawnictwo IDW Publishing wsłuchało się w prośby czytelników i w 2012 scenarzysta Simon Furman i rysownik Andrew Wildman podejmą opowieść tam, gdzie przerwali ją ponad 20 lat temu. Prawdopodobnie w pierwszej połowie przyszłego roku ukaże się numer #80.5, który ma pełnić rolę wstępu. Seria planowano jest na przynajmniej kilkanaście zeszytów, w których Furman i Wildman będą starali się uchwycić ducha minionej epoki komiksowej. (KO)

Jeszcze przed konwentem w San Diego na rynku ukazała się kolejna pozycja z zombiakami w tytule i roli głównej. W swojej karierze żywe trupy nie miały jeszcze przyjemności spotkać się ze swoimi "fanami" - w komiksie "Fanboys vs. Zombies" dostaną taką szansę, kiedy grupa komiksowych geeków zmierzająca właśnie na największy amerykański festiwal historyjek obrazkowych z odkryje, że nieumarli istnieją naprawdę. Uzbrojeni jedynie w wiedzą nabytą podczas grania w gry, oglądania filmów i seriali czy lektury komiksów będą musieli przetrwać. Skrypt do komiksu napisał Ben Silverman, znany z branży telewizyjnej, autor scenariuszy do "The Office" i "Ugly Betty" wraz z Jimmy`m Foxem. (KO)

Na konwencie w San Diego Frank Cho zapowiedział, że pracuje nad dwoma nowymi autorskimi projektami. Wraz z byłym szefem marketingu w Image, Joe Keatinge`m, przygotowuje "Brutal", ultrabrutalną opowieść o płatnym zabójcy. Za okrągłą sumkę 500 milionów zielonych pani Stone pozbawi życia każdego osobnika posiadającego supermoce. Całość ma zamknąć się w czterech zeszytach w cenie 2.99$, a Cho i Keatinge zapewniają, że świat superherosów czegoś takiego, jeszcze nie widział. Drugi projekt, zatytułowano prosto "Guns and Dinos" jest tym, czym trzeci "Park Jurajski" być powinien. To opowieść o grupie naukowców uwięzionych w przeszłości, którzy muszą przetrwać w świecie gigantycznych, prehistorycznych jaszczurów przez 11 miesięcy. Obie pozycje ukażą się nakładem Image Comics. (KO)

Wydawnictwo IDW Publishing w styczniu zaprezentuje kolekcję zbierająca komiksy z serii "Steve Canyon" autorstwa Miltona Caniffa. Tytuł znany z prasy, publikowanych pod koniec lata czterdziestych na łamach amerykańskich gazet, ukaże się w ramach Library Of American Comics, w której zaprezentowano takie klasyki, jak "Bloom County", "Archie" czy kultowe "Terry And The Pirates". Komiks, za który Caniff został uhonorowany Reuben Award, opowiada o losach tytułowego bohatera, który jest znakomitym pilotem, zarządzającym niewielką firmą transportową. Jednak kiedy przyjdzie do niego wezwanie od Wujka Sama, aby pomógł Ameryce w walce z Północną Koreą, zdecyduje się zasilić oddziały US Air Force. (KO)


Uwaga! Opuszczasz właśnie strefę wolną od spoilerów. Dalsza lektura na własną odpowiedzialność. Szerokiej drogi.Mike Mignola zapowiadał, że historia "Hellboy: The Fury" zatrzęsienia posadami świata Piekielnego Chłopca - bohater komiksu, który został uhonorowany trzema nagrodami Eisnera w tym roku ma... zginąć. A przynajmniej wiele na to wskazuje. Mignola wiedział, że ten dzień kiedyś nadejdzie i jest bardzo podekscytowany, tym co zostanie pokazany w trzecim numerze mini-serii. Za każdym razem, kiedy w życiu Hellboya pojawiały się jakieś radykalne zmiany, postać stawiała się jeszcze bardziej interesująca i wcale nie traciła na popularności wśród czytelników. Oczywiście śmierć w świecie komiksu to bardzo szerokie pojęcie i w żadnym wypadku nie oznacza, że komiksy z kandydatem na Bestię Apokalipsy przestaną się ukazywać. Wręcz przeciwnie - 2012 w Dark Horse Comics ma być rokiem Hellboy`a. I Lobstera Johnsona. (KO)

Zgodnie z zapowiedziami Marvela Peter Parker mieszkający w świecie Ultimate nie będzie już zakładał maski Człowieka Pająka, by walczyć wieczorami ze złoczyńcami przebranymi w kolorowe stroje. W czwartym zeszycie mini-serii "Ultimate Fallout" jego miejsce zajmie Miles Morales, czarnoskóry nastolatek z domieszką latynoskiej krwi. Potwierdziły się zatem spekulacje, podgrzewane przez Briana M. Bendisa, że za maską Spidera będzie krył się Afroamerykanin, choć nie będzie to Ben Reilly. Ani kobieta, Miguel O`Hara czy Kitty Pryde. Scenarzysta on-goinga, który w przyszłym miesięcy ukaże się pod tytułem "Ultimate Comics Spider-Man" z pierwszym numerem na okładce zapewnia, że wszystko to, co uczyniło z Pajęczaka ikonę popkultury będzie obecne w nowej serii. (KO)

3 komentarze:

Marcin Zembrzuski pisze...

Lobster!!!!!!!!!!!!!!!

Black Bolt pisze...

Czy tylko ja uważam, że te nowe kolory na rysunkach Jima Lee z X-Men #1 są badziewne?

Widywałem znacznie lepsze. Już nawet te sprzed 20 lat lepiej wyglądają. Nieudana inicjatywa :P

Kuba Oleksak pisze...

Przychylam Boltowi, ta grafa wygląda po prostu źle. Jakoś nie widziałem poprawy, żeby poprawiac coś, co jeszcze trzyma się tak dobrze.