piątek, 18 lutego 2011

#698 - The Batmans: Track 77 - Adam Święcki

Za narysowanie dzisiejszego Batmana podziękowania należą się Adamowi Święckiemu, rysownikowi komiksowemu, grafikowi i malarzowi słowa. Twórca pochodzący z Zambrowa najbardziej znany jest ze swojej autorskiej serii "Przebudzone Legendy", w której przedstawiał nieznane polskie legendy we współczesnych dekoracjach. W ramach tego tytułu ukazały się trzy albumy - "Dziewanna" (2003), "Lewiatom" (2005) oraz "Szeptucha" (na początku 2008 roku). Święcki ma na swoim koncie współpracę z zarówno rodzimymi magazynami komiksowymi ("Agresor", "Znakomiks"), jak i zagranicznymi (holenderskie "Myx" i "SFeerie"). Jego bibliografię uzupełnia jeszcze album "Wilcze sny" wydany przez Timofa oraz występy na łamach "Strefy Komiksu", w dwóch zbiorach - "Antologia Komiksu Polskiego" oraz drugiej "Apokalipsie" i w "Todzie Robocie". (KO)
W chyba najtrudniejszej do tej pory Bat-zagadce dzielnie stawił czoła niezawodny w takich sytuacjach Jacek Jastrzębski! I zgodnie z tym co pisałem poniżej zdobywa on tym samym plus dwa punkty, dzięki czemu jest już o włos od wskoczenia na miejsce drugie! Gratulujemy!

PODPOWIEDŹ KOLEJNA: twórca sprawiającego tak dużo problemów muzykanta publikował swe komiksy np. pod szyldem Strefy Komiksu czy Studia Domino...
PODPOWIEDŹ (mam nadzieję, że jedna wystarczy): autor najnowszego Batmana ma na swoim koncie m.in. pewną komiksową trylogię... i jako, że tak niemrawo idzie dzisiejsze zgadywanie, to podbijamy stawkę - dobra odpowiedź to plus dwa punkty!

Nie ma co ukrywać, że w ostatnich dniach idzie nam na Kolorowych słabiej niż zwykle - mniejsza ilość tekstów "sponsorowana" jest przez zmiany (i wynikające z nich obowiązki), które w podobnym czasie dotknęły każdego z naszej czwórki. Nie poddajemy się jednak i po trzech głębszych oddechach mamy zamiar wrócić do systematyczniejszego pisania o tym co sprawia nam tak dużo przyjemności! I o ile czasem nie ma już sił, żeby klecić kolejne zdania recenzji czy podobnych tekstów, to na Batmansy, Komix-Expressy i Trans-Atlantyki muszą się one znaleźć! Zapraszamy więc do siedemdziesiątej siódmej odsłony muzycznej zgadywanki! (ŁM)

7 komentarzy:

Maciej pisze...

Krzysztof Różański?

Anonimowy pisze...

Piotr Bigaj

Kazik

pstraghi pisze...

Bogusław Polch?:)

Anonimowy pisze...

Turek

Kazik

Ystad pisze...

Adam Święcki?

Maciej pisze...

Nikodem Cabała?

Anonimowy pisze...

Redaktorze!

"Przebudzone legendy", nie "Przebudzenie legendy"!

"Lewiatom" nie "Lewiaton"!