piątek, 11 lutego 2011

#694 - The Batmans: Track 76 - Piotr Bartosiak

Twórcą, którego praca sprawiła tyle problemów uczestnikom zabawy okazał się Piotr Bartosiak, znany również jako Canty. Należący do nowej młodej siły komiksiarz publikował swoje prace w czwartym i piątym numerze "Kolektywu" (historie "Żyć, nie umierać" oraz "Morowe Melodie"), wystąpił gościnnie w "The Movie" Roberta Sienickiego oraz jest jednym z twórców, którzy dodali swe trzy grosze do "Niepojmowania mangi" Jakuba Dębskiego. Oprócz tego, jego pasek komiksowy w pomorskich klimatach (do scenariusza Jacka Jastrzębskiego) zdobył wyróżnienie na ubiegłorocznym BFK. Prace Piotrka można podziwiać na jego blogu, deviantart'cie oraz portfolio! (ŁM)
Z prawidłową odpowiedzią przybył wspomniany już w powyższych zdaniach Jacek "Ystad" Jastrzębski, który drogą dedukcji doszedł do tego, kto stoi za najnowszym Bat-Muzykantem! Serdecznie gratulujemy!

PODPOWIEDŻ#2: prace nadal nieznanego twórcy najnowszego muzykanta, można było podziwiać w dwóch numerach periodyku ukazującego się dwa razy do roku na warszawskim i łódzkim festiwalu.

PODPOWIEDŻ#1
: autor dzisiejszego Batmana pracuje obecnie przy komiksowym projekcie, do którego jakiś czas temu trafił z "ławki rezerwowych".

Jak co piątek zapraszamy do batmaniej zabawy, w której chodzi o to aby odgadnąć twórcę stojącego za fragmentem prezentowanej grafiki. Jego tożsamość zostanie ujawniona w dniu jutrzejszym, plus minus 24. godziny po rozpoczęciu kolejnej edycji zgadywanki. Przy okazji przypominamy również o trwającej aukcji charytatywnej w której można wylicytować wydzierającego się do mikrofonu Batmana stworzonego przez Wojciecha Stefańca, którego można było u nas zobaczyć na początku marca ubiegłego roku! Zachęcamy i do wzięcia udziału w dzisiejszej zagadce, jak również i do licytacji! (ŁM)

18 komentarzy:

jaszczu pisze...

Jakub Mathia?

Maciej pisze...

Nie mam pojęcia O_O'

jaszczu pisze...

Grzegorz Przybyś?

Ystad pisze...

kuurfać, Jaszcz może mieć rację z Mathią.

Maciej pisze...

A może Kamil Bachmiński?

jaszczu pisze...

Albo Jarosław Marcinek?

jaszczu pisze...

Tomasz Biniek też to być może:)

Maciej pisze...

O, Biniek bardziej.
Ciężka misja. Więcej już nie strzelam.

jaszczu pisze...

No ja też już nie mam naboi:)

Grim pisze...

Biram Ba.

Maciej pisze...

Biram juz był.

Dolna pisze...

sienicki!

Komediant pisze...

Bruce Timm

Kuba Oleksak pisze...

Bele też był.

skil pisze...

nie zdziwię się, jeśli to będzie Robert Adler he he

Ystad pisze...

ech. Odzywa się we mnie analityk. Jest 7 rysowników którzy dwa razy pojawili się w Kolektywie. Dwójka z nich miała już rysunki tutaj, Au też można wywalić z grona "podejrzanych". A z czwórki która pozostała chyba tylko Piotrek Bartosiak przejął serię (Czwórka na pokładzie). Stąd też w niego strzelam ;)

Anonimowy pisze...

gwoli ścisłości to odgadnięcie drogą "redukcji", a nie "dedukcji"

Kuba Oleksak pisze...

Wreszcie jakaś zagadka, która sprawiła trudność. I to nawet Maciejowi!