piątek, 4 lutego 2011

#687 - The Batmans: Track 75 - Jakub Grochola

Autor dzisiejszego muzykującego Batmana, czyli Jakub Grochola, na komiksowym firmamencie zabłysnął w 2010 roku, choć nieco wcześniej, bo w marcu 2009 roku jego prace pojawiły się w drugim numerze zina "RRY". Rysownik pochodzący z Krakowa zwrócił na siebie uwagę "Kuną", która trafiła do katalogu pokonkursowego na 21. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu. Również w Łodzi miał swoją premierę debiutancki album Grocholi "Lody". Do listy osiągnięć wypada jeszcze dopisać trzecie miejsce w plebiscycie na komiks "Z Wawelu pod Grunwald", udział w antologii w hołdzie Januszowi Chriście i wygraną w konkursie na komiks zorganizowanym przez bank WBK. Prace Jakuba Grocholi można oglądać na jego blogu i digarcie. (KO)
Przy okazji tej edycji sporym refleksem popisał się Jacek Jastrzębski, który o sekundy dosłownie wyprzedził konkurencję. Kolejny punkt daje Ystadowi umocnienie się na miejscu trzecim w naszym plebiscycie - gratulujemy!

Dzisiaj w ramach wstępu mini-ciekawostka z batmaniego świata: jak donosi Brian Cronin, jeden z twórców Batmana, Bill Finger ma w świecie DC swojego odpowiednika, Williama Handa, który ostatnio znany jest bardziej jako Black Hand. Postać ta, której Geoff Johns napisał drugi origin sporo namieszała przy okazji "Blackest Night" i z poziomu łotra klacy C, awansowała do wyższej ligi. Więcej na ten temat można przeczytać w ostatniej odsłonie rubryki Comic Book Legends Revealed na CBR. Ale to najlepiej dopiero po tym ja zmierzycie się z dzisiejszym - póki co tajemniczym - twórcą i jego muzyczno-batmanią grafiką. Powodzenia! (ŁM)

6 komentarzy:

Ystad pisze...

Grochola

skil pisze...

Jakub Grochola

wonder pisze...

To na pewno wcale nie Jakub Grochola tylko Ewa Juszczuk. Na pewno.

pjp pisze...

Toć to kolec.

Anonimowy Grzybiarz pisze...

Kuba albo Marcin.
Albo Marcin naśladujący Kubę. O.

kolec pisze...

marcin podolec