piątek, 14 stycznia 2011

#669 - The Batmans: Track 72 - Katarzyna Witerscheim

Do listy autorów, którzy przygotowali dla nas Batmana uzbrojonego w muzyczne instrumentarium dołączyła Katarzyna Witerscheim - trzeba jednak przyznać, że potraktowała ten temat z nieco innej strony. Artystka, znana również, jako PannaN jest żywym i chodzącym dowodem na to, że "dziewczyny też rysują komiksy". I to jeszcze jak! Na papierze jej prace można podziwiać w "Kolektywie" (w numerach pierwszym, drugim i piątym) oraz w pierwszym zeszycie "Bicepsa". Jest autorką webkomiksu "Konstanty wraca do domu", jej prace można było oglądać na wystawie "Melina Komiksu". Więcej jej rysunków można znaleźć na digarcie, deviancie i w artserwisie. Jeśli Wam jeszcze mało ta zapraszam na kilka innych stron - na jej bloga, drugiego bloga i witrynę projektu "Drawing Rapunzel". (KO)
Pomimo pewnych nieporozumień punkt postanowiliśmy przyznać Łukaszowi Okólskiemu, który prawidłowo wskazał autorkę powyższej pracy! Serdecznie gratulujemy!

14 stycznia, ciekawostki: w 1875 roku Bolesław Prus (właściwie Aleksander Głowacki) ożenił się z Oktawią Trembińską, natomiast 81. lat później utworzono Ojcowski Park Narodowy. Jeśli chodzi o Polskę to tyle informacji wystarczy; na świecie co nieco również się działo - w 1866 roku wybuchła wojna połączonych sił Chile i Peru z Hiszpanią, w 1950 odbył się pierwszy lot myśliwca MIG-17, a w roku dwutysięcznym prezydentem Gwatemali został Alfonso Antonio Portillo Cabrera. W dwóch słowach: działo się! A na dodatek dzisiaj jeszcze nowy Batman - zgadujcie więc! PS. Do końca roku już tylko 351 dni! (ŁM)

6 komentarzy:

Łukasz Okólski pisze...

Sara Sapkowska?
panna N ?

r. sienicki pisze...

Panna N

Łukasz Mazur pisze...

Łukasz: 1 komentarz = 1 nazwisko. Kogo zostawiasz, kogo wyrzucasz?

Anonimowy Grzybiarz pisze...

14 styczeń - Chełm otrzymuje prawa miejskie ;)

Nie mam pojęcia tym razem kto jest autorem rysunku, ale wydaje mi się, że będzie (rysunek, nie autor, choć kto wie) mocarny.

Łukasz Okólski pisze...

Wyrzucam z komentarza Sare, żeby było, że jak okaże się, że z Robertem mamy racje to i tak będzie się liczyło, że ja pierwszy napisałem!

wonder pisze...

To ja powiem, że to Sara, gdyby jednak to była ona. Ha.