piątek, 7 stycznia 2011

#662 - The Batmans: Track 71 - Hubert Ronek

Kolejnego Mrocznego Rycerza zawdzięczamy Hubertowi Ronkowi, który chyba nie obrazi się, jeśli nazwę go weteranem polskiej sceny komiksowej. Zapisał się on złotymi zgłoskami w historii polskiego undergroundu, jako założyciel, wydawca i fundament zina "KGB". Ma na swoim koncie liczne publikacje i albumy komiksowe, wydawane zarówno w pierwszym, jak i w drugim obiegu. Żeby wymienić tylko kilka - "Henryk i Bonifacy", "Kraina Herzoga" oraz seria "Dom Żałoby". Jego prace pojawiały się w przeróżnych antologiach - między innymi w "Człowieku w próbówce", zbiorze "Wrzesień: Wojna narysowana", "Paronomazji" czy "Niewinnych dzieciach". Obecnie jest rysownikiem serii przeznaczonej dla młodszych czytelników "Sieci@ki". Oprócz tego, że pisze scenariusze, zajmuje się oprawą graficzną, a okazjonalnie również nakładaniem tuszu, zorganizował w Lublinie dwie edycjie imprezy komiksowej "Trach!" (w 2004 i 2005 roku). Jego prace można oglądać na digarcie i w artserwisie. (KO)
Dosłownie na kilka minut przed upływem regulaminowego czasu z prawidłową odpowiedzią przybył Jacek Jastrzębski, znany lepiej jako Ystad, i tym samym zdobył szósty punkt w naszej zabawie. Serdeczne gratulacje!

PODPOWIEDŹ: co prawda autora najnowszego Batmana od jakiegoś czasu na próżno szukać w komiksowych nowościach z "głównego obiegu", ale jest szansa żeby zobaczyć jego nowe grafiki przy okazji domknięcia pewnej serii komiksowej, która na swój koniec czeka od dłuższego czasu.

Początek roku nie wyszedł nam co prawda zbyt okazale (TA, dwa dni przerwy w nadawaniu), ale wróciliśmy już na właściwe tory i w najbliższym czasie można spodziewać się naszej dobrej (oby) formy. Tak jak to już zapowiedział Rob, można również oczekiwać drobnych zmian na stronie - kosmetycznych, ale potrzebnych, w tym innego nagłówka (z racji naszego już bardziej polsko-zagranicznego charakteru). A póki co Batman. Muzyczny. Pierwszy w tym roku. Do dzieła! (ŁM)

8 komentarzy:

pjp pisze...

Hm. Leśniak?

grubas pisze...

Jakieś to takie Baranowskie.
Śledziu? Chyba nie było go jeszcze.

jaszczu pisze...

Ernesto Gonzales?

holcman pisze...

:-( grubas mnie uprzedził.

wonder pisze...

Janusz Wyrzykowski?

superjednostka pisze...

Tadeusz Baranowski:)

Ystad pisze...

Rafał Bąkowicz? :P

Ystad pisze...

Bąkowicz był... Odpowiedź która mi nichuja nie pasuje, ale spełnia wymogi podpowiedzi - Hubert Ronek