niedziela, 2 stycznia 2011

#659 - Trans-Atlantyk 119

2010 za nami, zaraz rozpoczną się wszelkie podsumowania (również i u nas) poprzedniego i nadzieje związane z obecnym rokiem. Zastanawiając się jakie było poprzednie dwanaście miesięcy dla superbohaterskiego komiksu rodem z USA, ciężko powiedzieć mi coś konkretnego, bo w zasadzie żadne wydarzenie/nowa seria/historia nie rozłożyła mnie na łopatki na tyle, żebym zaraz po zapoznaniu się z nią miał wrażenie, że jest to coś wielkiego. Z drugiej jednak strony poważna redukcja sprowadzanych w zeszytach serii sprawiła, że znowu tak dużo nie czytałem w tym roku. "Savage Dragon" ma się lepiej niż w ostatnich latach; "Batman and Robin" Morrisona, był nadzwyczaj porządną lekturą i żal wielki, że Grant odszedł z tej serii jakiś czas temu; Millar zaczął rozmieniać się na drobne i zamiast świetnych rzeczy zadowolił się ledwo porządnymi ("Superior", "Nemesis"); a z "Invincible" Kirkmana niestety nie jestem na bieżąco i wypadałoby to w najbliższym czasie zmienić. Nie był to rok zły, ale jakiś bez charakteru. Oby więc ten 2011 był znacznie lepszy. Zapraszam teraz na skromną porcję newsów - ostatni tydzień nie obfitował w zbyt wiele ciekawych informacji, więc dzisiaj tylko najciekawsze trzy. (ŁM)

Antologia "Dark Horse Presents" było pierwszą rzeczą jaka pojawiła się od wydawnictwa Dark Horse w 1986 roku i przez kolejnych czternaście lat była flagowym tytułem tego wydawnictwa. W roku 2007 ruszył internetowy vol.2, ale po jakimś czasie podjęto decyzję o zaprzestaniu publikowania prac w sieci. A teraz przyszła pora na trzecią odsłonę tego magazynu - w kwietniu pojawi się 80-stronicowy numer pierwszy, którego najciekawszą częścią może okazać się ta dotycząca "Xerxesa" Franka Millera oraz wywiad z tym artystą. Oprócz tego w środku pojawią się komiksy między innymi takich gwiazd jak Paul Chadwick ("Concrete: Intersection"), Neal Adams ("Blood"), Richard Corben ("Murky World") czy Howard Chaykin ("Marked Man"). Wiele obiecuję sobie po udziale w tym projekcie Geofa Darrowa, którego grafiki i ilustracje potrafią zachwycić poziomem szczegółu i przykuć do siebie na długi czas. "Dark Horse Presents" będzie (z początku) dwumiesięcznikiem z ceną okładkową 7.99$. Raczej warto. (ŁM)

Zabawy Marvela z teaserami ciąg dalszy - w minionym tygodniu zaprezentowano grafikę historii "X-Men: First to last" na której znajdują się dwa mutanckie składy - pierwszy z Angelem, Icemanem rzucającym śnieżkami, Beastem w człowieczej wersji i resztą; oraz drugim, współczesnym, z Loganem, Archanegelem i innymi. A po środku nich sam Charles Xavier. Z tego co ujawniło jeszcze wydawnictwo historia ta rozpocznie się wraz z numerem 11. ongoinga "X-Men", za który odpowiada na tę chwilę Victor Gischler (scenariusz) i Paco Medina (rysunki). (ŁM)

Kilka plotek odnośnie do najbliższych ekranizacji komiksów Marvela: kolejny raz pojawia się informacja o włączeniu do fabuły "Avengers" (2012) konfliktu Kree i Skrulli, dwóch kosmicznych ras, które od dawna ze sobą walczą; w filmie powinien pojawić się również Ant-Man (Alan Tudyk?) ze swą żoną, którzy mieliby być pokazani m.in. w scenie stworzenia Ultrona, który to z kolei miałby być głównym przeciwnikiem Hanka Pyma z filmie z jego solowymi przygodami (ma ponoć powstać w ciągu trzech lat). Potwierdzone zostały natomiast informacje dotyczące udziału Jeremy'ego Rennera w tegorocznym "Thorze" - aktor wcielający się w postać Clinta Bartona ma się pojawić w jednej ze scen - w przeciwieństwie do Samuela Jacksona, którego zabraknie w ekranizacji przygód Boga Piorunów (a szkoda). (ŁM)

"Geek Honey of the Week"
(dziś dla odmiany prezentujemy panią w koszulce ze słynna komiksową eSką - podziękowania dla Pawła Kamińskiego!)

2 komentarze:

Paweł "Trreker" Wojciechowicz pisze...

wystraszylem sie tej pani!

Ystad pisze...

Łoo, Pani ma ładny brzuszek. Chyba trza się i za swój bęben zabrać ;)