piątek, 24 grudnia 2010

#652 - The Batmans: Track 69 - Mariusz Ciechoński

Autorem 69. umuzykalnionego Batmana jest Mariusz Ciechoński, znany lepiej jako Wonder. W komiksowie znalazł się w zasadzie przez przypadek - podczas pierwszej edycji Ligi Bitew Komiksowych (2009) wziął udział w kilku pojedynkach (gdzie pokonał m.in. Marka Oleksickiego) i doszedł do finału w którym zmierzył się z Danielem Chmielewskim. I poległ. Jednak te kilka spotkań z komiksowym towarzystwem wystarczyło, żeby Mariusz zapałał miłością do kadrów i dymków. Podczas tegorocznej edycji Ligi Bitew bez większych problemów (no może z wyjątkiem przegranego w fatalnym stylu pojedynku z niejakim Kosmitą) dotarł do finału, gdzie po kilku dogrywkach pokonał Tomasza Pastuszkę i uniósł puchar zwycięzcy! Jeśli chodzi o papierowe występy Wondera, to pierwszą z nich była świąteczna kartka dla fundacji Viva!, a w typowo komiksowych publikacjach pojawił się w październiku tego roku. Dla siódmego "Kolektywu" przygotował jednoplanszówkę "Odpoczął", a dla pierwszego "Bicepsa" historyjkę "Jak będę miał córki, to też je tak nazwę" o podobnej objętości. W planach Ciechońskiego znajdują się takie rzeczy jak chociażby parodia "Łaumy" KRLa, "Stój" Jasona czy komiks o Motywie Drogi, jednak ostatnio coraz więcej mówi on o chęci sprawdzenia się w dłuższej fabule, najlepiej w klimatach postapo. Znając jednak jego tempo rysowania (poniższy Batman powstał w ponad rok od wysłania naszej propozycji), komiksu tego nie należy się spodziewać w najbliższych pięciu latach. W przyśpieszeniu tempa prac mógłby niewątpliwie pomóc Rysujący Robot, którego Wonder od niedawna posiada, jednak oparcie warstwy graficznej na postapokaliptycznych owalach (nawet jeśli będą one różnych kolorów) wydaje się zbyt nowatorskim przedsięwzięciem. Chętnych do zapoznania się z twórczością i przemyśleniami tego niespełnionego (jeszcze) freestylera zapraszam na jego bloga oraz do wywiadu na Alei Komiksu o pięknym i wiele mówiącym o rozmówcy tytule "Najbardziej lubię obrażać ludzi". (ŁM)Honor podczas świątecznych chwil uratował Robert Sienicki, który zdobył swój trzeci punkt, dzięki czemu znacząco skrócił dystans do obecnego lidera. Bele, serdeczne świąteczne gratulacje!

PODPOWIEDŹ#2: twórca poniższego Batmana zadebiutował na papierze w październiku 2010 i to od razu w dwóch typowo komiksowych periodykach.

PODPOWIEDŹ#1:
twórca najnowszego Batmana jest również zwycięzcą jednego z tegorocznych konkursów związanych z komiksem.


Zanim zasiądziecie do świątecznych stołów, zanim na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka (nie mylić z Bat-sygnałem) i zanim odpakujecie komiksy od Pana Mikołaja, usiądźcie proszę na chwilę, spójrzcie głęboko w oczy jegomościa po prawej i postarajcie się odgadnąć kto też mógł popełnić taką grafikę. Tradycyjnie macie na to dwadzieścia cztery godziny. I tradycyjnie jutro o tej porze wiadomym będzie kto narysował i kto odgadł. Do dzieła więc! Ho, ho, ho! (ŁM)

9 komentarzy:

mpk pisze...

Skarża?

skil pisze...

Łukasz Mazur :)

skarża pisze...

Brzozo

Ystad pisze...

Romek Gajewski?

jaszczu pisze...

Ernesto Gonzales?

jaszczu pisze...

Jakub Grochola?

r. sienicki pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
r. sienicki pisze...

Wonder!

Ystad pisze...

Kuuurna, czaiłem się i czaiłem i nie trafiłem w Wondera :( Nienawidzę Cię Bele!