piątek, 26 listopada 2010

#625 - The Batmans: Track 65 - Mikołaj Tkacz

Mikołaj Tkacz, który jest autorem dzisiejszego muzykującego Batmana, uchodzi za jednego z najbardziej obiecujących młodych twórców polskiego komiksu. Zadebiutował wydanym w drugim obiegu albumem "Balkon. Zabawy" mając zaledwie 14 lat. Założyciel i redaktor naczelny eksperymentalnego zina "Maszin", który ostatnio wegetuje w stanie zawieszenia (w sumie ukazało się pięć numerów). Swoją obecność zaznaczył również w "Antologii Tramwajowej", piłkarskim zbiorku KG "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce", czwartym numerze "Ziniola", piątym "Jeju", drugim "RRY" i "Komiksowym Becikowym". W sieci jest obecny na digarcie i na dwóch blogach - Tkachozowym i LBDY. (KO)


Pierwszy punkt na swoje konto dopisał pewien Grubas, który podjął się ostatnio zadania zombifikowania Polski... Gratulacje i powodzenia w gonieniu czołówki!

Arcz niespodziewanie wybył z tajną misją ratowania Północnej Krainy. Toteż dzisiaj to mi przypadł zaszczyt zapowiedzi kolejnego Batmana. No to go zapowiadam. Fanfary!

Prawdopodobnie dzisiejsza odsłona nie nastręczy zbytnio problemów starym wyjadaczom. Punkt zdobywa oczywiście ten, kto jako pierwszy prawidłowo odgadnie w komentarzach twórcę obrazka, którego fragment widzimy po prawej. W zeszłym tygodniu Andrzej Janicki został 22. osobą, która zapunktowała w konkursie, może dziś pora na numer 23? Czas start! (RW)

8 komentarzy:

Ystad pisze...

jerzu, znowu bede strzelał - Unka ?

wonder pisze...

Marta Nieznayu

wonder pisze...

Albo Mei Wong.

Anonimowy pisze...

Janek Koza

grubas pisze...

Mikołaj Tkacz

Ystad pisze...

we have a winner!

wonder pisze...

Cholera, myślałem, że Tkachoz już był :/

pjp pisze...

Moja pierwsza myśl: Abranches.