czwartek, 22 kwietnia 2010

#429 - The Batmans: Track 37 - Bartłomiej Różycki

Bartek Różycki, autor dzisiejszego Batmana, jest twórcą raczej mało znanym przeciętnemu czytelnikowi komiksów w kraju nad Wisłą. To rysownik/grafik/designer, który komiksem zajmuje się tylko na zamówienie i nie należy raczej do komiksowego grajdołka. Jedną z jego prac można było podziwiać we wspomnianej w podpowiedzi antologii "Reanimation 4", zawierającej dziesięć najlepszych prac zgłoszonych do konkursu przy okazji konwentu o takiej samej nazwie. W swojej blogowej zakładce zaznaczył, że "lubi" Simona Bisley'a, Przemka Truścińskiego, Filipa Myszkowskiego czy Ashleya Wooda, co też widać po jego pracach. Można je oglądać w cyfrowym portfolio Bartka, a także jego blogu, na którym można znaleźć między innymi szkice czy ilustracje - zapraszamy do odwiedzin! (KO)Powyższy Batman sprawił sporo kłopotów i dopiero Karol Kalinowski - przy swoim trzecim strzale - trafił jego twórcę. KRLowi serdecznie gratulujemy! Tym samym twórca "Łaumy" ma na swoim koncie już trzy trafienia, dzięki którym w przyszłym tygodniu może zrobić zamach na pozycję numer dwa!

Połowa czasu przeznaczonego na udzielenie prawidłowej odpowiedzi już minęła, a jako, że ta jeszcze się nie pojawiła to czas na podpowiedź. Komiks autora naszego dzisiejszego Batmana pojawił się dobrych kilka lat temu w czwartej części pewnej antologii charakteryzującej się wielkimi oczami. Nieco prościej?

Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, kolejny Batman wyjątkowo ląduje na naszej stronie dnia dzisiejszego. Zmianę z piątku na czwartek spowodowała nadchodząca już zaraz Komiksowa Warszawa. Po prawej stronie, nad buttonami naszych sobotnio-niedzielnych cykli, zawisła batmania grafika "pod którą" znajduje się obecna klasyfikacja zwycięzców poszczególnych edycji. Po festiwalowej gorączce dodam również listę wszystkich twórców, którzy do tej pory użyczyli swego talentu naszej zabawie, jak również kilka innych ciekawostek. Ale póki co zapraszam do zgadywania kto stoi za dzisiejszym Batmanem, a kto żyw niech rusza do Warszawy w najbliższy weekend! (ŁM)

18 komentarzy:

Maciej pisze...

Kurt

kaerel pisze...

Trust?

jaszczu pisze...

Marcin Ponomarew?

jaszczu pisze...

Adler?

Maciej pisze...

Myślę, że trafiłeś z Pono.

Andrzej Janicki pisze...

"Miras" Urbaniak

xide pisze...

A nie Śledziu...?

kolec pisze...

z nie graphicus...?

r. sienicki pisze...

Mateusz Skutnik?

Jarek Obważanek pisze...

Maciej Pałka?

Maciej pisze...

Kleszcz?

spud pisze...

Śledź?

r. sienicki pisze...

Konstantyn Komardin?

godai pisze...

Rafał Szłapa?

kaerel pisze...

Piotr Kowalski?

r. sienicki pisze...

Lucjan Pakulski?

kaerel pisze...

Bartłomiej Różycki?

kaerel pisze...

Jarosław Ejsymont?