piątek, 16 kwietnia 2010

#423 - The Batmans: Track 36 - Maciej Łazowski

Maciej Łazowski powolutku i systematycznie pokonuje kolejne szczeble komiksowego wtajemniczenia, coraz lepiej radząc sobie na naszym rynku. A wszystko zaczęło się od web-komiksu "Bug City" (do scenariusza Bartosza Szymkiewicza), na tyle ciepło przyjętego przez czytelników przyklejonych do swoich monitorów, że doczekał się edycji papierowej. Jeszcze lepiej radzi sobie "Hell Hotel", kolejny sieciowy projekt Templara i Artmaca, którego fanami możecie zostać również na Facebooku. Tandem Szymkiewicz-Łazowski nie ogranicza się jednak tylko do twórczości internetowej - w tak zwanym międzyczasie ich wspólne prace ukazały się w drugiej "Hardkorporacji", w pierwszym i drugim "Kartonie", szóstym "Kolektywie" ("B.O.G.") i "Komiksowym Becikowym". Solowym, pełnometrażowym debiutem Łazowskiego będzie "Boska Tragedia", która nakładem Kultury Gniewu ukaże się na Komiksowej Warszawie! (KO)

Jako pierwszy z prawidłową odpowiedzią przybył Jacek Jastrzębski, zwany również "chodzącą encyklopedią komiksu polskiego". Ystad - gratulujemy serdecznie!

Dzisiaj kolejna, trzydziesta szósta już odsłona naszej zabawy z Batmanami. Tradycyjnie na odgadnięcie twórcy, którego fragment pracy widnieje po prawej stronie, są dwadzieścia cztery godziny. Natomiast w przyszłym tygodniu Batman numer 37. pojawi się dzień wcześniej, tj. w czwartek. Związane jest to z Komiksową Warszawą i tym, że pewnie w sobotę, kiedy nadejdzie czas rozwiązania zagadki, większość zainteresowanych będzie ganiać po budynku CBA. Tak więc teraz zapraszamy do zabawy i pamiętajcie, że kolejny Nietoperz pojawi się wyjątkowo w następny czwartek! (ŁM)

5 komentarzy:

Ystad pisze...

Maciek Łazowski

Maciej pisze...

Bartek Szymkiewicz

jaszczu pisze...

Haha, ot ja pogodzę obu panów:)

Maciek Łazowski feat. Bartek Szymikiewicz

Misiael pisze...

KRL

Ystad pisze...

"chodzącą encyklopedia komiksu polskiego" aka "pogromca dziewic" i jeszcze kilka takich tam pseudonimów ;)