piątek, 2 kwietnia 2010

#411 - The Batmans: Track 34 - Konrad Okoński

Dzisiejszego Batmana ze święconką (i Poison Ivy) przygotował Konrad Okoński, znany lepiej jako "Koko", twórca popularnych web-komiksów "Wiśnia", "Kokoart 2" i "A Quartz Bead", dzięki którym może się cieszyć statusem rasowej gwiazdy rodzimej sceny komiksu internetowego. Natomiast niedawno rozpoczął on pracę nad kolejnym projektem o nazwie "Sawdust". Debiutował w 2004 roku w sieci, a w 2007 - na papierze. Konrad pochodzi ze Szczecina, lecz na co dzień studiuje na wydziale grafiki i sztuki mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dwukrotnie zdobył Złotego Nasta dla autora najlepszego komiksu online w 2006 i 2008 roku. Jeden ze współzałożycieli netKolektywu, regularnie publikujący na łamach "Kolektywu". Publicystycznie wyżywa się wraz z Robertem Sienickim i Karolem Kalinowskim (niedawno zastąpionym przez Artura Sadłosa) w "Schwingu", obecnie audycji w Akademickim Radiu Luz, a wcześniej sieciowym podcaście. (KO)
Po wyjątkowo długim czasie (w porównaniu z ostatnimi tygodniami) padła w końcu prawidłowa odpowiedź. A udzielił jej... anonim. Kimkolwiek jesteś, gratulujemy! A na przyszłość polecamy się jakkolwiek podpisywać.

Wraz z dzisiejszą edycją po raz kolejny zmieniamy nieco zasady zabawy. Po ostatnich kilku tygodniach w których twórca odgadywany był najpóźniej po kilku minutach, czy tak jak było tydzień temu - w tej samej minucie (!), stwierdziłem, że trzeba wprowadzić małe utrudnienie. Będzie nim podawanie na naszym twitterze przedziału czasu w którym zagadka zawiśnie na naszej stronie, bez dokładnej godziny. Tym samym do umiejętności przydatnych w odgadywaniu, czyli refleksowi i obyciu w stylach komiksiarzy, można dołożyć szczęście. Tak chyba będzie ciekawiej? (ŁM)

10 komentarzy:

jaszczu pisze...

Tortur?

Iron pisze...

Daniel Grzeszkiewicz?

Maciej pisze...

Marek Rudowski?

Pharas pisze...

Ireneusz Konior?

wonder pisze...

Strzał z biodra w stopę: Rafał Szłapa?

Anonimowy pisze...

Jerzy Sztybor?

Maciej pisze...

Mateusz Skutnik?

Anonimowy pisze...

Strzał z dupy: Konrad Okoński?

Anonimowy pisze...

Adler?

maciej p pisze...

grzegorz przybys ?