piątek, 19 marca 2010

#402 - The Batmans: Track 32 - Szaweł Płóciennik

Autor wczorajszej bat-zagadki, czyli Paweł "Szaweł" Płóciennik jest prawdziwym człowiekiem renesansu w undergroundowej wersji. To radiowiec, współtwórca komiksowej audycji w radiu Kampus 97,1 FM, wokalista i tekściarz zespołu Żelazna Brama i wreszcie rysownik/scenarzysta komiksowy. Autor cieszącego się sporą popularnością web-komiksu "Półka Zoo". Redaktor naczelny zina "Hardkorporacja" (do tej pory ukazały się cztery numery), publikujący swoje prace w licznych periodykach obrazkowych ("Jeju", "Maszin", "Mix-Komix"), mający na swoim koncie pełnometrażowe produkcje ("Comics Invaders", "Gabriel Alfons - Romeo i Julian" i "Czak Norys versus Ojciec dr. #3"), a także występ w antologii "W hołdzie Tadeuszowi Baranowskiemu". Pomysłodawca bitew komiksowo-rapowych "Flamastry versus Majki". Ostatnio często wpada do Pakierni i pracuje nad nowelą graficzną "Sprane dżinsy i sztama". Wpadajcie na jego bloga i majspejsa! (KO)

Mój pajęczy zmysł wypadałoby oddać do naprawy, bo wbrew moim przewidywaniom twórca 32. Muzycznego Batmana został odgadnięty równie szybko co w poprzednich edycjach. Po ośmiu minutach z prawidłową odpowiedzią przybył Maciej Pałka, który dołożył w tej zabawie kolejny punkcik do swojego konta - serdecznie gratulujemy!

Pocieszam się jednak, że nie tylko moje przeczucie zawiodło. Jeden z komiksiarzy przeliczył się jeszcze bardziej, mówiąc w trakcie zabawy iż "(...) Szaweł to nie jest na pewno, dam sobie lewe jajo uciąć". A jak słyszałem "na mieście", lewa noga i lewa ręka ryzykanta także została przegrana w pewnym zakładzie. Redakcja Kolorowych zeszytów współczuje wszystkim członkom nierozgarniętego fana kadrów i dymków.

Ostatnich kilka piątkowych zgadywanek pokazało, że prawidłowa odpowiedź nie jest już kwestią godzin, a pierwszych kilku minut. Namawiamy więc do śledzenia naszego ćwierkającego konta, na którym co piątek umieszczamy informację o której godzinie dokładnie można się spodziewać zajawek batmanich grafik. Chociaż szczerze mówiąc, tym razem pajęczy zmysł podpowiada mi, że prawidłowa odpowiedź nie padnie w pierwszych dwóch kwadransach zabawy.. Do dzieła? (ŁM)

5 komentarzy:

Maciej pisze...

Szaweł?

Jarek Kozłowski pisze...

zgadzam się, Szaweł

wonder pisze...

Kater?

godai pisze...

Biram?

Maciej pisze...

Co ciekawe, jakbym zobaczył od razu cały obrazek to nie byłbym taki pewien czy to Szawła.