piątek, 30 października 2009

#286 - The Batmans II: Track 12 - Marcin Surma

Z twórczością i postacią Marcina Surmy (pod tym adresem znaleźć można jego digartowy profil) po raz pierwszy zetknąłem przy okazji wywiadu, który udzielił Konradowi na Motywie Drogi. Popularny Xulm zabłysnął na scenie web-komiksowej znakomitą serią "Vault 12", uznawaną za jedną z najlepszych polskich prac do znalezienia w sieci. Wraz ze swoim bratem, Przemkiem (Batmana w jego wykonaniu można obejrzeć tutaj) wygrali konkurs na komiks ekonomiczny FOR. Oprócz tego Marcin ma na swoim koncie występy w "Jeju" i "Maszinie", a w "Kartonie" publikuje swój autorski komiks "168". (j.)

Tę, jak się okazuje prostą zagadkę, w mgnieniu oka rozwiązał Piotr Nowacki, "Jaszczem" zwany, i tym samym w klasyfikacji generalnej zrównał się punktami z Maciejem Pałką. Gratulacje!

Przy wpisach tego typu - gdy grafika jest ważniejsza od słowa - kiedyś musi przyjść moment, w którym nie wiadomo czemu / komu poświęcić te kilka pierwszych zdań, które pewnie i tak ledwo co muśnie się wzrokiem a większość uwagi skupi na obrazku po prawej. W takich chwilach można napisać właśnie o tym, że nie wiadomo o czym pisać i zawsze ma się te kilkadziesiąt słów do przodu i nie trzeba wymyślać jakichś wyszukanych wstępów. Problem z tym jest jednak taki, że można (a przynajmniej wypadałoby) zrobić to tylko jeden jedyny raz. A skoro skorzystałem z tego koła ratunkowego właśnie dziś, to za tydzień trzeba będzie już wymyślić jakiś normalniejszy wstęp... (a.)
3... 2... 1... START!

2 komentarze:

jaszczu pisze...

Marcin Surma?

arcz pisze...

Myślałem, że będzie to znacznie trudniejsze.

Tak, Marcin Surma :)