piątek, 16 października 2009

#273 - The Batmans II: Track 10 - Rafał Tomczak

Otoczak - fragment minerału lub skały o rozmiarach frakcji żwirowej, wygładzony i zaokrąglony podczas transportu przez wodę; Otoczak - kwartalnik kolekcjonerów i skamieniałości; Otoczak - właściwie Rafał Tomczak, znany polski twórca komiksowy budzący grozę wśród czytelników ceniących klarowaną oprawę graficzną i fabułę ułożoną według logicznych i klarownych zasad, mający na swoim koncie dwa pełnometrażowe albumy ("Bi Bułka i otoczka otoczaka" oraz "Bi Bułka i pierogi ruskie") oraz liczne występy na łamach zinów - w podziemnym i tym bardziej mejnstrimowym "Ziniolu", "Mięsie", "Mać Pariadce" czy "Qriozum", a ostatnio również w "RRY".

Po trudach i zaciętej walce zagadkę rozwiązał Jacek "Ystad" Jastrzębski, który sam siebie mianował z tej okazji Mistrzem, wyprzedzając o sekundy ubiegłotygodniowego zwycięzcę - Piotrka Nowackiego! Gratulujemy!

Skoro dzisiaj piątek, to czas na zagadkę - tym razem w porze śniadaniowej, na dobry początek weekendu. Tradycyjnie - najpierw mały wycinek, a po odgadnięciu zaprezentujemy całość. W zeszłym tygodniu było z tym nieco zabawy i o to nam właśnie chodziło (jeszcze raz dzięki wszystkim!). Dzisiaj może być podobnie, chociaż z drugiej strony nie zdziwię się jak prawidłowa odpowiedź padnie już przy pierwszym komentarzu. Jak co tydzień - po lewej cwaniacki Riddler, po prawej kawałek jego przeciwnika. Powodzenia!

14 komentarzy:

Ystad pisze...

Hubert Ronek ?

arcz pisze...

E-e. Jakby co to możesz zgadywać dalej, tu nie obowiązuje zasada jednego strzału :) a i odezwę się jak już ktoś trafi.

Maciej pisze...

Tkachoz?

Ystad pisze...

to może znowu Empro ?

jaszczu pisze...

Norbert Rybarczyk?

julek pisze...

Nope

jaszczu pisze...

KRL? Krzysztof Ostrowski? Jacek Frąś? Śledziu?

arcz pisze...

Okej, minęło pięć godzin to można pokusić się o małą podpowiedź:

w przeciwieństwie do użytkowników Alei Komiksu (żeby nie było - generalizuję) Maciej Pałka bardzo twórczość tego pana lubi.

(Chyba nie powinno być problemów?)

Ystad pisze...

otoczak ?

jaszczu pisze...

Otoczak!

arcz pisze...

Otoczak! O długość paznokcia wygrał Ystad!

Dajcie mi chwilę na zaktualizowanie wpisu - muszę lecieć do sklepu :D

Ystad pisze...

i co Piotrze ? kto jest mistrzem ? HA ! :D

arcz pisze...

He he, jak łatwo wprowadzić Ystada w dobry nastrój :)

Wpis zaktualizowany!

PS. Pytanie takie - wie ktoś czemu niektóre obrazki otwierają się w 200% swojej rozdzielczości? Zauważyłem to nie tylko u nas, ale i na innych blogspotach... :/

Andrzej Janicki pisze...

Ten obrazek ma 300 dpi, zazwyczaj obrazki w sieci mają 72 lub 150 dpi.