piątek, 9 października 2009

#268 - The Batmans II: Track 09 - Tomasz Niewiadomski

O Tomaszu Niewiadomskim, który jest autorem najnowszego portretu Mrocznego Rycerza, ostatnio nieco przycichło. Jego trzeci pełnometrażowy album "Ratman #2 - Marsjanie z globalnej wioski" ukazał się ponad 5 lat temu, w maju 2004 roku. Na szczęście jego absurdalne komiksy można znaleźć na łamach wszelakiej maści antologii - ostatnio mogliśmy go poznać z nieco poważniejszej strony w szorciaku z egmontowego zbiorku "Powstanie '44". Oprócz tego stale współpracuje z "Czasem Fantastyki", dodatkiem dla prenumeratorów "Nowej Fantastyki". Dla oczekujących na kolejny pełnometrażowy album Tomka mamy dobrą wiadomość - podczas Bałtyckiego Festiwalu Komiksu Szymon Holcman zapowiedział wydanie w 2010 roku kolejnego tomu "Ratmana", który ukaże się w ramach kolekcji "10 lat Kultury Gniewu". A oto Batman i jego trąbka!
Najwyższy czas na kolejnego Batmana z naszej orkiestry. Żeby nie było za trudno z odgadnięciem kto za nim stoi (jak przy poprzednikach) to od razu podpowiem, że artysta jest Polakiem i interesuje się komiksem. Tym samym wszystko już powinno być jasne i liczę, że rekord Macieja Pałki zostanie pobity (dla przypomnienia: 21 minut). Po prawej centralny fragment Nietoperzastego, który po kliknięciu stanie się nieco większy i może dzięki temu zagadka ta będzie jeszcze prostsza. Do boju!

Walka była zacięta, ale ostatecznie zwyciężył Jaszczu! Dzięki dla wszystkich za udział w zabawie, a dla Piotrka serdeczne gratulacje!

9 komentarzy:

holcman pisze...

Maciej Pałka?

arcz pisze...

Pierwsze pudło w tej zabawie, jestem wzruszony ;)

Maciej pisze...

Ojciec Rene?

jaszczu pisze...

Tomek Niewiadomski?

Ystad pisze...

godai ?

arcz pisze...

Kongratulejszyns, kongratulejszyns, kongratulejszyns Jaszczu!

jaszczu pisze...

Hie hie, że ja poznałem a Szymon nie poznał? Niebywałe. Idę się upić.

holcman pisze...

No właśnie, jak to się mogło stać? Starzeję się. Idę się upić.

julek pisze...

Good for you!