piątek, 2 października 2009

#265 - The Batmans II: Track 08 - Łukasz Okólski

Myślę, że Łukasz Okólski nie obrazi się, jak nazwę go przedstawicielem najmłodszej generacji polskiego komiksu. Dla autora dzisiejszego muzycznego Batmana emefkowy weekend będzie z pewnością pracowity i pełen wrażeń. Jako stały członek „Kolektywu” z numerem 5. wystartuje wraz z papierową wersją „Recours” do scenariusza Roberta Sienickiego, a dzięki swoim talentom organizacyjnym poprowadzi spotkanie z Ramonem Perezem [edit: spotkanie tak na prawdę poprowadził Konrad Hildebrand z Motywu] (zapraszamy w Niedzielę na 10:45 do dużego kina w ŁDKu). Łukaszu, to może za rok do Łodzi sprowadzisz nam Eduardo Risso, hmmm? I jeszcze oddajemy głos naszemu bat-autorowi:

"Muzykę mogę jedynie słuchać, ale od zawsze powtarzałem sobie, że jak już będę stary i bogaty to nauczę się grać na fortepianie. Nie klawiszach czy pianinie, na cholernie drogim, wielkim i szpanerskim fortepianie o głębokim brzmieniu. Właśnie takim jaki pewnie znajduje się gdzieś w rezydencji Waynea. Natomiast co do instrumentów wymagających mniej sztywniactwa zdecydowanie jestem fanem perkusji i trąbki. Zdecydowanie nie gitary. Funk, jakiś dobry raperski bicik, czy theme'y z filmów i gier. To moja playlista."


Dzisiaj, tradycyjnie jak co piątek, przyszła pora na Batmanią grafikę. Jednak podobnie jak w poprzednim tygodniu zanim zostanie zaprezentowana ona w pełnej krasie, to najpierw pokazujemy jej fragmencik po którym należy poznać z jakim artystą mamy dziś do czynienia. Do dzieła!

Zagadkę rozwiązał Soll!

Jeśli chodzi o nadchodzący weekend, to bierzemy sobie wolne od Komix-Expressu i Trans-Atlantyku i bawimy się na MFK w Łodzi. W następnym tygodniu możecie się spodziewać relacji z imprezy, fotorelacji, stałych cykli oraz może czegoś jeszcze. Zapraszamy (i na MFK i na Kolorowe w przyszłym tygodniu)!

5 komentarzy:

Soll pisze...

Łukasz Okólski?

julek pisze...

Cholera, to naprawde jest takie proste?

Łukasz Okólski pisze...

mała pomyłka ja nigdy ni miałem prowadzić spotkania z Ramonem. Prowadził je kmh.

kolec pisze...

A ja zapamiętałem że ono ma być o 11:45...

Dobry, mroczny Batman w polce na dwie ręce i jedną pelerynę.

julek pisze...

A to przepraszam :) Niemniej Ty miałeś w tym spory udział!