wtorek, 1 kwietnia 2008

# 23 - Menu na kwiecień

Szef kuchni poleca:

- 02 kwietnia (środa) - komiks - Secret Invasion #1 (Marvel)
Rozpoczyna się największe wydarzenie Marvela w 2008 roku. Sekretna Inwazja, czyli od lat knuty spisek Skrulli przeciwko ludzkości. Na ich drodze stanie tradycyjnie pierwsza liga superhero. Pytanie tylko, którzy z nich są prawdziwi, a pod których podszyły się 'pomarszczone brody'? Za scenariusz odpowiada Brian Michael Bendis, a za ołówek Leinil Francis Yu. Zapowiada się nieźle. Aha, po wszystkim (koniec jakoś w grudniu, całość liczy 8 numerów) już "nic nie będzie takie jak przedtem". Czyli tradycyjna śpiewka.

- 03 kwietnia (czwartek) - TV (NBC) - My Name Is Earl /seria 03 epizod 14/
Po prawie 3 miesięcznej przerwie Earl i jego przyjaciele wracają na ekrany TV - w końcu! To ten odcinek w którym pojawi się niejaka Paris Hilton. Ciekawi jak scenarzyści rozwiązali sprawę szokującego jakby nie patrzeć cliffhangera z poprzedniego odcinka. A kolejne części w każdy następny czwartek (czyli 3go, 17go i 24go). Oglądać!

- 04 kwietnia (piątek) - film - Vantage Point (8 części prawdy)
Całkiem nieźle zapowiadający się thriller. W rolach głównych Dennis Quaid, Forest Whitaker (Ostatni Król Szkocji) czy Matthew Fox (Lost). W skrócie: próba rozwikłania zagadki zamachu na prezydenta, widziana oczami różnych uczestników zdarzenia. Na trailerze wyglądało obiecująco.

- 04 kwietnia (piątek) - muzyka - Dropkick Murphys - Berlin, Columbiahalle
Irlandczycy z Bostonu pewnie do Polski nie zawitają jeszcze dłuuugo, więc trzeba ruszyć się samemu. Na dodatek jako support Against Me! I pierwsza okazja, żeby zobaczyć tę słynną niemiecką publikę. LET'S GO BOSTON!

- 12 kwietnia (sobota) - muzyka - Misery Signals (USA), Against Burns Red (USA) i inni - Warszawa, Progresja
Kolejny hc gig organizowany przez This Is Warsaw. Oprócz wyżej wymienionych zagrają jeszcze Emmure (USA), Faust Again (PL), Born Anew (PL). Czyli 3xUSA vs 2xPL. Może być ciekawie. Cena 35zl do przełknięcia, ale już klub nie bardzo. Progresja - miejscówka na końcu świata i jak to dotychczas bywało bez klimatu. Więcej info o tu.

- 18 kwietnia (piątek) - muzyka - Cool Kids Of Death 'Afterparty'
Czwarty album łódzkiej formacji. Można lubić, można nie lubić, ale warto chociażby znać, żeby bluzgać. Na majspejsie zespołu od jakiegoś czasu do posłuchania jeden numer z albumu. Na razie podchodzi mi średnio. Za to okładkę łykam na zimno.

- 21 kwietnia (poniedziałek) - komiks - pakiet Egmontu
Kwietniowy pakiet Egmontu to m.in. drugi tom Lucyfera oraz Sin City: Ten Żółty Drań. Powrót do Miasta Grzechu, po chyba półtora roku nieobecności. Co cieszy. Pełne zapowiedzi.

- 21 kwietnia (poniedziałek) - muzyka - No Turning Back (HOL), Down To Nothing (USA) i inni - Warszawa, Radio Luxembourg
Zaledwie kilka dni po koncercie w Progresji This Is Warsaw organizuje kolejny koncert. Tym razem bardziej międzynarodowo - Holandia i No Turning Back, Stany i Down To Nothing, Portugalia i All Against World, oraz nasz rodzimy Street Terror. Miejsce znacznie przyjemniejsze od Progresji, a i cena bardziej przystępna - dyszkę mniej - 25zl. Plakat, linki do majspejsów i tym podobne tutaj.

- 24 kwietnia (czwartek) - TV (ABC) - Lost /seria 04 epizod 09/
Powrót na tajemniczą wyspę po niecałym miesiącu nieobecności. Sezon jakby cały czas się rozkręca, mimo że już prawie 2/3 za nami. I co? I nic. Oglądać trzeba. Bo fajne.

- 30 kwietnia (środa) - film - Iron Man
Kolejna ekranizacja przygód bohatera z Marvela. Tym razem blaszany Tony Stark. Trailery, które od dłuższego czasu można obejrzeć chociażby tu, cieszą oko i zapowiadają niezła zabawę. Oby lepszą niż chociażby którakolwiek część Spider-Mana.

Oprócz tego na dniach powinien być do kupienia od dawna zapowiadany przez Kulturę Gniewu album "5 to liczba doskonała". I możliwe, że pod koniec miesiąca (lub na początku przyszłego) będzie można się zaopatrzyć w równie długo oczekiwany drugi tom Na Szybko Spisane (1990-2000).

Wystarczy tego. Kwiecień i tak zapowiada się obiecująco.

Brak komentarzy: