czwartek, 21 lutego 2008

# 5 - The New Avengers: Illuminati + MAJrvel.

Czytam te komiksy i czytam i po latach okazuje się, że za wielkimi wydarzeniami w Marvelu stała Grupa Trzymająca Władzę. Czyli Xavier, Mr Fantastic, Iron Man, Namor, Dr. Strange i Black Bolt. Oczywiście była to super tajna grupa, więc moja niewiedza była też niewiedzą np Spider-Mana, czy Ljuka Kejdża. Tutaj byliśmy równi sobie. Ten sześcioosobowy skład, był odpowiedzialny między innymi za wysłanie dużego i zielonego Hulka w kosmos, tak żeby już nie sprawiał problemów na naszej planecie. Wcześniej też pare rzeczy udało im się zmajstrować. I o tym jest ta mini seria. Pięć części, zebrane w HCku.

Część pierwsza i piąta dotyczy bezpośrednio tego co dziać się będzie w okresie wakacyjnym w Marvelu, tzn. inwazji Skrulli. Czemu? Jak? Skąd? I kto? Pare odpowiedzi pada w tym komiksie. A co poza tym? Beyonder, Marvel Boy i Infinity Gaunlet. No i bardzo, bardzo sympatyczna rozmowa owej szóstki o kobietach.

Scenariuszowo wszystko jest ok, można sie dowiedzieć co działo się 'za kulisami' wielkich wydarzeń i doszukiwać się jako takich wskazówek co do Skrullinwazji. Graficznie - perełka. Jim Cheung ma sporo talentu i daje mu poszaleć. Jest parę scen, które zapadają w pamięć, plus kilka dwustronicowych paneli prezentujących się bardzo okazale. Problem z tym panem jest taki, że ciężko mu idzie oddać dany numer na czas, przez co opóźnienia jego dzieł są dosyć częste. Bla, bla, bla - polecam.

Dalej Marvel. W tym tygodniu dane było ludzkości poznać zapowiedzi tego wydawnictwa na maj. I co widzimy: W końcu premiera dłuuuugo zapowiadanego projektu Millara 'Marvel 1985' (apropo tego Pana, to postaram sie w najbliższym czasie coś o jego zbliżających się komiksach napisać). I Inwazja w pełni, czyli to o czym wspominałem w drugim akapicie - Skrulle. Drugi numer crossa + tie iny i inne takie. Kup tego jak najwięcej i wydedukuj czy Twój ulubiony heros był tym zielonym potworem z pomarszczoną brodą. Nie, dziękuje. Wystarczy mi główny wątek.

Da się też zauważyć ofensywę jeśli chodzi o Hulka (związaną z premierą 2 części przygód Bannera na ekranach kin), bo oprócz tradycyjnych miesięczników dostajemy i King Size Hulk i Giant Size Incredible Hulk. Jakby tego było mało - Hulk Poster Book. A żeby było jeszcze bardziej zielono, to w Marvel Comics Presents H. wskoczył na okładkę. I to całkiem, całkiem ta okładka (McNiven), więc prezentuje jej najważniejszy fragment z boku. Iron Man Movie też coraz bliżej i w majowych komiksach będzie to można odczuć.. Warto też wspomnieć o kolejnym numerze Kapitana Ameryki oraz zeszyciku z przygodami synka Reeda i Sue z F4 - Franklin Richards: Not-So Secret Invasion (pisane i rysowane przez Chrisa Eliopoulosa - polecam gościa, fajny cartoon).

Na koniec już nic z Marvela. Jeno z Image. Powstała nowa strona zajmująca się komiksami - Comic Book Gazette, a jako taki zachęcacz do odwiedzin służy mini seria Savage Dragona z '92 roku, którą można sobie poczytać zupełnie za darmo o tu. Codziennie dodawana jest jedna strona. A o samym Dragonie będzie tu jeszcze duuuuużo..

..z czasem.

1 komentarz:

kulfon pisze...

pierwszy!